szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy nemrég meghirdetett háromhektáros ingatlan a Szabad Pécs szerint kifejezetten alkalmas lehet a Magnus Aircraft terveinek megvalósításához

A Szabad Pécs értesülése szerint a kecskeméti székhelyű Magnus Aircraft Zrt. építhet hamarosan repülőgépgyárat Pécsen. A társaság megerősítette ezt a lapnak.

Pécs vezetői tárgyalnak a Magnus Aircraft Zrt.-vel, és ha sikerül megegyezniük, nemcsak a gyár, hanem akár egy ahhoz kapcsolódó pilótaképző akadémia is létrejöhet Pécs-Pogányban – olvasható a cikkben.

A pécsi közgyűlés nevében eljáró pénzügyi, illetve a jogi és ügyrendi bizottság nemrég szavazta meg egy háromhektáros pécs-pogányi ingatlan nyílt értékesítési pályázatának kiírását, amely alkalmas lehet a Magnus Aircraft terveinek megvalósításához.

A repülőtér tulajdonviszonyai miatt a pécsi és a pogányi önkormányzat közösen írja ki a pályázatot, amelyben 70 millió forint plusz áfáért hirdették meg az ingatlant. A leendő nyertesnek a vételár kifizetése mellett azt is vállalnia kell, hogy munkahelyeket hoz létre.

A Szabad Pécs szerint a Magnus Aircraft képviselői az elmúlt hónapokban többször jártak Pécsett, és a reptérre is ellátogattak.

A lap úgy tudja, hogy a magyar repülőgépgyártó vezetősége kifejezetten racionális gazdasági döntést készít elő, és nem politikai nyomásra érkezne a mostanában gazdaságilag gyengélkedő Pécsre.

Nekik mindenképpen működő reptér közelében lévő területre van szükségük ugyanis, mert a teszteket ilyen helyen tudják végrehajtani, a pilótaképzést is meg tudnák ott valósítani, valamint a potenciális vevők repülőgéppel is érkezhetnének hozzájuk tárgyalni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Molnár Csaba Vállalkozás

El van ájulva a világ a magyar elektromos kisrepülőtől

Egy kecskeméti hangárban összeraktak egy kétüléses sport- és oktató repülőgépet, amely már most világszám, és nagyon úgy fest, pár éven belül letarolhatja saját világpiacát. Öt éve még papíron sem létezett a Fusion 212, ma már több százat azonnal el tudnának adni a Siemensszel közösen fejlesztett magyar karbonrepülőgépből.