szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Százszor olcsóbb azoknak a légcsavaros repülőgépeknek az óránkénti üzemeltetése, amiket a nigériai légierő vásárolt egy magyar cégtől, mint egy harci helikopteré.

Megállapodott a nigériai légierő főparancsnoksága és a pécsi székhelyű Magnus Aircraft repülőgépgyár. Egyre szorosabb együttműködést akar kiépíteni ugyanis a magyar kormány a nigériai légierővel – írta 24.hu. A lapnak megerősítette a cég ügyvezetője, hogy a nigériai légierővel 20-50 polgári és megfigyelő légcsavaros repülőgépek beszállításáról, valamint nigériai pilóták magyarországi kiképzéséről állapodtak meg.

A magyar cég fegyverrendszer nélkül adja majd el a repülőgépeket, amelyeket helyi fegyveres szervezetek ellen vetnek majd be.

Elsősorban gazdasági okok miatt vásárolhat az afrikai ország ilyen repülőgépeket, mivel egy harci helikopter üzemeltetési költsége 6000 dollárba kerül óránként, míg a légcsavaros repülőgépeké csupán 60 dollárba – írta a lap. A Magnusnak van egy leányvállalata Kenyában is.

Palkovics László tavaly októberben jelentette be, hogy kiemeltnek tekinti a hazai repülőgépipart. A cég tulajdonosa Tarány Gábor: mint a HVG korábban megírta, az ő DAK Acélszerkezeti Kft.-je kapta a legnagyobb megrendelést 2015-ben a szerbiai határkerítés építésekor.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Szabó Yvette hvg360

A hazai légiiparban is kifejlesztik a kormánybarát-felismerő rendszert

Repülőgépipari befektetésekre és légikikötők fejlesztésére ösztönöz a kormány. A tervekben volna is ráció, ha nem bukkannának fel mindenütt jól ismert személyek, akik körül azonnal megnő a pénzfelhajtó erő. Újabb innovatív iparág került a kormánykörök tömegvonzásába.