Szlovákiát is megbüntette az Európai Labdarúgó-szövetség
Északi szomszédunk zárt kapuk mögött fogadja Walest.
Északi szomszédunk zárt kapuk mögött fogadja Walest.
Szerinte szárnyal az ország.
Megfigyelőstátusát tagságra cserélné a kormány a Türk Tanácsban, amely egyébként – a szépen megfogalmazott elvek ellenére – nem több egy „látványszervezetnél”, amely legfeljebb a kulturális kapcsolatok fellendítésében ért el eredményeket. A jelenleg öt országot tömörítő szervezet most Budapesten nyitotta meg első európai képviseletét.
Miért menekülnek? Csapot-papot, csappal együtt otthont, telket, közeli hozzátartozókat hátrahagyva özönlenek keletnémetek tízezrei az NSZK-ba, amely hálás Magyarországnak a határnyitásért. Erről tudósított 30 évvel ezelőtt, 1989-ben a HVG munkatársa, aki Berlinben beszélt ugyan szakértőkkel, de saját szemével is meggyőződhetett arról, fél évvel a fal leomlása előtt, hogy miért rúgja az utolsókat a szocialista világ egyik oszlopos tagja.
A brit kormány mostantól tájékoztatja a Magyarországon élő honfitársaikat, mire készüljenek novembertől.
Pető Tiboron a magyar szurkolók viselkedését kérik számon.
A jelek szerint hamarabb elindulhat a magyarországi 5G-s szolgáltatás, mint arra korábban számítani lehetett.
A walesiek számára nem alakult rosszul az Eb-selejtezők hétfői játéknapja.
A HVG korabeli híre azt a helyzetet írja le, amikor már minden nagyobb hazai úttörőtábor megtelt NDK-s menekültekkel, és sejteni lehetett, hogy ez sokáig nem maradhat így.
Három magyarnak is ismerős lehet Mateu Lahoz.
A világhírű karmester elkeseredett, szerinte az ország mindig is feudális volt.
Sadiq Khan szerint a helyzet kezd olyan lenni, mint a második világháború előtt.
Mi köze az amazonasi égő erdőknek a budapesti bulinegyedhez? Kiderül, ha globálisan és lokálisan is gondolkodunk. Vélemény.
Németország kettészakadása óta kisebb-nagyobb hullámokban, de állandóan tömegek települtek át az NDK-ból az NSZK-ba. A berlini fal 1961-es felépítése óta az egyik legnagyobb áttelepülési hullám volt az 1989-es. A korabeli HVG-ben Bernát György Bonnból és Bedő Iván Berlinből ismertette az NDK-ból való ki-, és az NSZK-ba való betelepülés körülményeit. A cikk 30 éve, 1989 szeptember elején jelent meg, egy héttel azelőtt, hogy a magyar kormány végleg megnyitotta a magyar-osztrák határt a keletnémet menekültek előtt.
A Belügyminisztérium kezdeményezi a kormánynál a tömeges bevándorlás okoztaválsághelyzet meghosszabbítását - írta az Index.hu a minisztériumra hivatkozva. A 2015 óta tartó válsághelyzetet várhatóan annak ellenére is meghosszabbítják, hogy annak nincsenek meg a törvényi feltételei.
Kedvezőtlen folyamatok indultak el a magyar görögdinnye piacán: bár a termés minőségével az idén sem volt probléma, a külpiacokon kisebb mennyiséget tudtak értékesíteni a gazdálkodók – írja a Magyar Nemzet.
Két cikkében is foglalkozik a brit Economist ezen a héten Magyarországgal, vagyis a demokrácia és Magyarország kapcsolatával. Formailag hazánk egy virágzó demokrácia, de lélekben egypárti állam – írják.
A dublini rendelet alapján nálunk kellene lefolytatni az eljárásukat. A magyar hatóságokat ez kevésbé érdekli.
Egyre nagyobb problémát okoz Magyarországon, ha egy állítást nem lehet három egyszerű karakterben házfalakra felfesteni. Ki a szemét, ha Angela Merkel az európai pénzelosztást dicséri Orbán Viktor oldalán? És ki jön ki abból jobban, ha mindannyian elfelejtünk gondolkodni? Ez a heti belpolitikai összefoglalónk.
A Magyarország 365 című pályázatra bárki jelentkezhet, a fényképeket pedig akár telefonnal is el lehet készíteni.