Igencsak akadozik a magyar dinnyeexport
Kedvezőtlen folyamatok indultak el a magyar görögdinnye piacán: bár a termés minőségével az idén sem volt probléma, a külpiacokon kisebb mennyiséget tudtak értékesíteni a gazdálkodók – írja a Magyar Nemzet.
Kedvezőtlen folyamatok indultak el a magyar görögdinnye piacán: bár a termés minőségével az idén sem volt probléma, a külpiacokon kisebb mennyiséget tudtak értékesíteni a gazdálkodók – írja a Magyar Nemzet.
Két cikkében is foglalkozik a brit Economist ezen a héten Magyarországgal, vagyis a demokrácia és Magyarország kapcsolatával. Formailag hazánk egy virágzó demokrácia, de lélekben egypárti állam – írják.
A dublini rendelet alapján nálunk kellene lefolytatni az eljárásukat. A magyar hatóságokat ez kevésbé érdekli.
Egyre nagyobb problémát okoz Magyarországon, ha egy állítást nem lehet három egyszerű karakterben házfalakra felfesteni. Ki a szemét, ha Angela Merkel az európai pénzelosztást dicséri Orbán Viktor oldalán? És ki jön ki abból jobban, ha mindannyian elfelejtünk gondolkodni? Ez a heti belpolitikai összefoglalónk.
A Magyarország 365 című pályázatra bárki jelentkezhet, a fényképeket pedig akár telefonnal is el lehet készíteni.
Rejtélyes recesszió kerülgeti kívülről a magyar gazdaságot, nem nagyon akar markáns alakot ölteni. Ebből adódóan azt sem könnyű megtippelni, milyen csatornán és kit, mit hogyan talál el. Megpróbáljuk áttekinteni a lehetséges áttételeket.
2019 második negyedévében a magyar gazdaság nőtt az egyik legnagyobbat az EU-ban, de azért Románia és Lengyelország se maradt el sokkal. A kormány ugyan eltúlozza saját intézkedéseinek hatását, de a nagy állami költekezések biztos komoly szerepet játszanak. Ráadásul bőven van hova nőni, a magyar egy főre eső GDP még mindig messze elmarad az EU-átlagtól, a fizetések pedig még mindig alacsonyak.
Finnország tölti be az EU soros elnökségét, úgy vélik, eljött az ideje annak, hogy közel egy évvel a hetes cikkelyről szóló európai parlamenti szavazás után végre meghallgassák Magyarországot. Közben Orbán és Kovács Zoltán államtitkár verbálisan támadja a finneket.
A magyarok 53 százaléka semmit sem sportol, de az EU-ban vannak nálunk is lustábbak.
Az EU soros elnöki tisztét júliusban átvett Finnország pont azt a két területet nevezte meg a legfontosabbnak, amelyen Magyarországnak, és a többi illiberális demokráciának komoly elmaradása van: a jogállamiságot és a klímavédelmet. Helsinki azt is kilátásba helyezte, támogatni fogja azokat a javaslatokat, melyek szerint a közösségi pénzek egy részének visszatartásával büntetnék meg az EU-s értékeket figyelmen kívül hagyó tagállamokat.
… abban a kettős politikai öngyilkosságban, amit az Európai Unió két, látszólag nagyon különböző tagállama, Nagy-Britannia és Magyarország elkövetni készül (míg az egyik a kilépésen, a másik a 7. cikkellyel járó elszigetelődésen ügyködik). Azért írom, hogy látszólag, mert a száraz tények szintjén kevés ennél különbözőbb két ország található a kontinensen.
Az LMP elvárja a kormánytól, hogy állapítsa meg Magyarországon a klímavészhelyzetet - mondta Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese egy budapesti sajtótájékoztatón.
Az oroszok megoldása nem volt elegáns, de ez az ő felelősségük, nem a magyar hatóságoké.
Washington továbbra sem helyesli a Nemzetközi Beruházási Banknak adott széles körű magyar kedvezményeket.
Az uniós rangsor végén is komolyabb változások történtek.
Idén akár több helyet is ugorhatunk a tabellán.
Oroszország a Dunán keresztül szállított volna fegyvereket Szerbiába, de Románia nemet mondott. Sajtóhírek szerint Magyarország segített, megnyitotta légterét a fegyverszállítmány előtt.
Előttünk Románia és Bulgária is. Mögöttünk olyan országok, mint Panama és Kazahsztán.
Volt élő rádióműsor, részben élő tévéközvetítés, és az újságok is tudósítottak az amerikai expedícióról. A tálalás módja azonban érdekes, ezt mutatjuk be az alábbiakban, képgalériával.
Betartatná a jogállamiságot, de figyelembe venné a tagállamok érveit is.