Szijjártó: Nem támogatja Magyarország Mark Rutte NATO-főtitkárrá választását
A külgazdasági és külügyminiszter szerint a legfőbb gond az a holland politikussal, hogy korábban kijelentette: Magyarországot térdre kell kényszeríteni.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint a legfőbb gond az a holland politikussal, hogy korábban kijelentette: Magyarországot térdre kell kényszeríteni.
Magyarország jelenleg a nyugati szövetség gyenge láncszemének számít, írja a svájci lap szerzője.
A NATO-szövetségesek többsége közölte, nem szándékozik harcoló csapatokat vezényelni az orosz agresszió ellen védekező Ukrajnába, így úgy tűnik, a lehetőséget a hét elején felvető francia elnök, Emmanuel Macron elszigetelődött a katonai tömbön belül. Pedig Ukrajnában már nem kevés NATO-katonai szolgál, igaz, ők közvetlenül nem vesznek részt a harcokban.
Az orosz elnök arról is beszélt, hogy a Nyugat egy, a hidegháborúra emlékeztető fegyverkezési versenybe akarja belerángatni Oroszországot.
Az amerikai exelnök volt nemzetbiztonsági tanácsadója a Die Weltnek beszélt arról, mi következhet, ha Trump legyőzi Bident a novemberi elnökválasztáson.
Másfél év után. Valakinek utolsónak is lennie kell.
A honvédelmi miniszter két éve még egy olyan prezentációt mutogatott be, amelyben a négy új vadászgép beszerzési dátumának 2024-et tüntették fel.
Éjszaka várhatóan az életvégi döntésekről lesz egy négyórás vita.
„Semleges Svédországot és Magyarországot!”
A főtitkár gratulált ahhoz, hogy Grúzia uniós tagjelölt ország lett, de felhívta a figyelmet, hogy Tbiliszinek folytatnia kell a reformokat és támogatnia a demokratikus értékeket.
A szervezet szerint felesleges lassításról szó sincs.
Wolfgang Schüssel egykori osztrák kancellár készített interjút Orbán Viktorral, amely a Die Presse, az Osztrák Külpolitikai Társaság és az ENSZ közreműködésével készülő új magazin, a European Voices februári nyitószámában jelent meg. Íme az interjú öt legerősebb mondata Orbán Viktortól.
„Amit Orbán a svédekkel csinál, az Putyint segíti” – fogalmazott korábban a finn miniszterelnök, ami, úgy tűnik, kiütötte a biztosítékot Menczernél.
Jövő hétfőn szavaz az Országgyűlés a NATO-bővítés kérdésében.
Az alulfinanszírozott nyugati haderők úgy kívánnak erősíteni és koncepciót váltani, hogy még az ukrán veszteségek pótlása is lassan megy.
Négy amerikai szenátor is Budapestre látogatott, hogy tárgyaljanak a magyar kormánnyal Svédország NATO-csatlakozásának ügyében, de senki sem akart velük találkozni a kormányból, de még a Fideszből sem.
Az amerikai elnök Navalnij halálát követően tartott beszédében Donald Trumpot és a republikánusokat is célba vette. Felszólította őket, hogy tegyenek többet Ukrajna megsegítéséért.
A külügyminiszter azt is elmondta, hogy szerinte Svédország NATO-tagságának ratifikációja kapcsán „világos” a magyar álláspont.
A találkozón a NATO és Magyarország előtt álló stratégiai kérdésekre összpontosítanak.