Orbán Viktorból NFT lett
Az egyik alkotást 10 millió forintnak megfelelő ethereumért, vagyis kriptovalutáért lehet megvásárolni.
Az egyik alkotást 10 millió forintnak megfelelő ethereumért, vagyis kriptovalutáért lehet megvásárolni.
Ma már nem telik el úgy nap, hogy ne történjen valami elképesztő fordulat az NFT-k, azaz a nem helyettesíthető tokenek világában, pedig egy éve ilyenkor még valószínűleg kevesen hitték volna el, hogy egy primitív pixeles cica hamarosan annyi pénzt fog érni, mint egy budai luxusingatlan. A magyar művészeti szcéna több szereplője is felült az NFT-hullámra, őket kérdeztük a tomboló digitális gyűjtőszenvedélyről.
Eredetileg 75 ethereumot akart kérni a tulajdonosa egy rajzolt majom képéért, helyette azonban 0,75 ethereumot ütött be eladási árként. Korrigálni viszont már nem volt ideje.
A Vodafone digitális műtárgyként árverésre bocsátja a világ első SMS-ét. Az üzenetet 1992. december 3-án továbbították a szolgáltató hálózatán keresztül, és a vállalat alkalmazottja, Richard Jarvis fogadta egy karácsonyi bulin. Az üzenet 15 betűből állt: „Merry Christmas”, azaz „Boldog karácsonyt”.
Az év szavának választott NFT használata 2021-ben 11 ezer százalékkal növekedett.
Geoffrey Huntley ausztrál programozó szerint az, hogy valaki több százmillió forintnyi dollárt képes kifizetni egy mémért, a tulipánláz modernkori megfelelője.
A rendező azt tervezi, hogy NFT-ként értékesíti a Ponyvaregény jeleneteit.
Hamarosan NFT-ket bocsáthat árverésre az FC Barcelona, amelyekkel a szurkolók a klub történelmének egy-egy darabjához juthatnak majd hozzá.
A vevők kapnak egy exkluzív kommentárt is a rendezőtől, amiben a filmről árul el titkokat.
Az ételen keresztül a szervezetünkbe bejutó molekuláktól a Covid kezelésére hatékony gyógyszerekig, a művészi intézményrendszerek és digitális műtárgypiac hálózatától egy új művészeti ág, a data art létrehozásáig a társadalom, a tudomány, a művészet izgalmas területeit is behálózza a fizikus, hálózatkutató Barabási Albert-László munkássága. Interjú.
Több mint 240 ezer fontért, nagyjából 97,2 millió forintért kelt el egy nem helyettesíthető tokenként (NFT) kínált hamis Banksy-mű a brit graffitiművész hivatalos oldalán keresztül, online aukción. A vevő azt hitte, hogy Banksy első NFT-jét vásárolta meg, pedig csak rászedték, noha a pénzét végül visszakapta.
Még bankszámlája sincs Benyamin Ahmednek, mégis hatalmas vagyonnal rendelkezik, amiket az általa készített digitális műalkotások eladásából szedett össze.
A hírcsatorna nem helyettesíthető tokenekként értékesíti archívumának tartalmát.
A Charlie bit my finger az egyik legnépszerűbb gyerekvideó a felületen.
Zoe Roth édesapja még 2005-ben fotózta le a kislányát, a kép pedig olyan jól sikerült, hogy nemcsak egy versenyt nyert meg vele, de az internetet is meghódította.