szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A rendező azt tervezi, hogy NFT-ként értékesíti a Ponyvaregény jeleneteit.

Quentin Tarantino íróként és rendezőként is jegyzi az 1994-es Ponyvaregényt, most pedig hét NFT-t (nem helyettesíthető tokent) készül értékesíteni a filmből. A vevők egy exkluzív kommentárt is kapnak a rendezőtől, amelyben a filmről árul el titkokat.  

Tarantino „titkos NFT-ként” akarja árverésre bocsátani a jeleneteket, amelyek a Secret Networkre épülnek – egy blokkláncra, amely a magántulajdon védelmét garantálja.

Jelenet a Ponyvaregényből
AFP / Miramax / A Band Apart

A tervét azonban most keresztülhúzhatja a Miramax filmstúdió, amely beperelte a rendezőt. A peres dokumentumok szerint Tarantino viselkedése miatt a filmstúdió kénytelen jogi lépéseket tenni a nagyra tartott rendezőjével szemben annak érdekében, hogy kikényszerítse, megőrizze és megvédje a Miramax egyik legikonikusabb és legértékesebb filmtulajdonának a szerződéses és szellemi tulajdonjogait. Attól is tartanak, hogy Tarantinót követve másik is elkezdhetik árulni a filmjeik anyagait.

A Miramax és Tarantino kapcsolata ugyanakkor bonyolult, a film néhány elemének a jogain ugyanis osztoznak. A rendező ügyvédjei jelezték, hogy Tarantino ezeknek a jogoknak a szellemében cselekedett.

A Ponyvaregény nem az első film, amely NFT-ként lépne piacra: a VeVePartners és az MGM filmstúdió szeptemberben közölte, hogy az októberben bemutatott Nincs idő meghalni című James Bond-filmmel száll be a kereskedésbe.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!