Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Bár a "Charlie bit my finger" című videó tulajdonjoga nemrég NFT-tokenként cserélt gazdát, az új tulajdonos úgy döntött, a videó tovább élhet a YouTube-on.
A hét elején röppent fel a hír, hogy eltűnik a YouTube-ról az egyik legismertebb gyerekvideó, a Charlie bit my finger. A mémmé vált képsor – amit eddig több mint 885 milliószor néztek meg az internetezők – azért került "veszélybe", mert a címszereplők úgy döntöttek, NFT-tokenként elárverezik a videó jogait.
A fenti videóért – pontosabban az NFT-tokenért – végül 716 ezer dollárt, vagyis átszámítva mintegy 204 millió forintot fizetett az új tulajdonos. Howard Davies-Carr, a videón látható testvérpár édesapja azonban nem sokkal később úgy nyilatkozott a Quartznak, hogy felvették a kapcsolatot a vevővel, aki úgy döntött, fent maradhat az interneten a mémmé vált videó, így nem kell letörölni a YouTube-ról sem.
A család a bevételt a két fiú egyetemi tanulmányaira költi, emellett egy olyan jótékonysági szervezetnek is adományoznak belőle, amely a szén-dioxiod okozta károk enyhítésével foglalkozik.
Az NFT az angol non-fungible token rövidítése, amely egy eredeti és egyedi digitális mű kizárólagos tulajdonjogát jelenti. Az elmúlt időszakban több alkotás is cserélt már így gazdát, egy művész pedig 21,2 milliárd forintnyi összegért adta el a művét.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.