Ők az év emberei a Nature magazinnál
Genetikust, nőjogi harcost, atomszakértőt és diplomatát is az év emberei közé választott a Nature című tekintélyes tudományos folyóirat 2015-ben.
Genetikust, nőjogi harcost, atomszakértőt és diplomatát is az év emberei közé választott a Nature című tekintélyes tudományos folyóirat 2015-ben.
Szabadon hozzáférhetővé váltak az egyik legelismertebb tudományos folyóirat, a Nature összes, 1869 óta megjelent cikke. A tanulmányokat csak olvasni lehet, másolni, kinyomtatni és letölteni nem.
Megnevezte az év tíz legbefolyásosabb tudósát a Nature folyóirat, amelynek szerdán közzétett listáját ugyan a biológia területén dolgozó szakemberek uralják, de diplomata is szerepel rajta.
Amerikai kutatók elkészítették az emberi bőrön megtalálható gombák és baktériumok térképét.
Rolf-Dieter Heuer német fizikust, a CERN főigazgatóját, Adam Steltznert, a NASA Curiosity nevű marjárója landolásának irányítóját, Cynthia Rosenzweig amerikai klímakutatót és a l'aquilai földrengés veszélyeit alábecsülő olasz illetékest, Bernardo De Bernardinist is az év 10 legfontosabb tudósa közé sorolta a Nature című brit tudományos szaklap csütörtökön megjelent számában.
Makara Judit amerikai társszerzőivel a rangos Nature magazinban publikálta az idegrendszeri információfeldolgozással kapcsolatos kutatási eredményeit.
Három friss tanulmány is megerősíti a rákos őssejtek létezését és a daganatok kialakulásában játszott szerepüket. Az érintett tanulmányok közül kettő a Nature brit, a harmadik pedig a Science amerikai tudományos folyóiratban jelent meg szerdán.
Az Észak-Amerika nyugati vidékeit 2000 és 2004 között sújtó aszály a legsúlyosabb volt az utóbbi 800 évben - mutatták ki kanadai és amerikai tudósok, akik azt jósolják, hogy a XXI. század hátralévő részében tovább fog súlyosbodni az aszály.
Ellentámadásba lendült kedden a plágiummal gyanúsított Victor Ponta román miniszterelnök, aki szerint Traian Basescu államfő lejárató kampányt indított ellene.
Plagizálással gyanúsítja Victor Ponta román miniszterelnököt a brit Nature című ismeretterjesztő hetilap - közölték hétfő este romániai hírforrások. Ponta úgy nyilatkozott, készen áll bármilyen vizsgálatra.
A Yale Egyetem kutatói a Nature szakfolyóiratban megjelent tanulmányukban jó hírrel szolgálnak mindazoknak, akik tavasszal a parlagfüvet, a fákat és a fűféléket átkozzák állandó köhögésük, tüsszögésük és orrfolyásuk miatt: a szakértők szerint a szezonális allergiák azt jelezhetik, hogy az immunrendszerünk pontosan azt teszi, amire a természet megalkotta – megvéd bennünket a környezeti toxinoktól, amelyek sokkal károsabbak, mint a virágpor.
A madarak agyában lévő önálló idegsejtek fontos információkat képesek megragadni a Föld mágneses mezejéről, ami valószínűleg tájékozódó képességgel ruházza fel őket – állítja egy mágneses érzékelésről készült tanulmány.
A Kaliforniai Egyetem (San Francisco) munkatársai regisztrálták azt az elektromos aktivitást, mely a spermiumokat szabályozza. A felfedezés nem csupán a meddő párok kezelésében segíthet, de egy napon hozzájárulhat a férfiak fogamzásgátló tablettájának kifejlesztéséhez is.
Egy új kutatás kimutatta, hogy a specializált felnőtt őssejtek lehetővé teszik az emlősöknek, hogy sérült kéz- illetve lábujjuk végét újranövesszék, ahelyett, hogy egy „univerzális” sejttípus jönne létre a súlyos sérülésre adott válaszként.
Három New York-i középiskolás szorgalmi feladatként teafüvek összetételét elemezte DNS-vizsgálatokkal, melyek nem várt alkotórészek jelenlétét is bizonyították. Ilyenek volt például bizonyos gyomnövények, amelyeket nem tüntettek fel a csomagoláson.
Patkánykísérletek azt mutatják, hogy a fáradt agy bizonyos részei alvó állapotba kerülhetnek a másodperc töredékére, miközben a teljes szerv folyamatosan ébren van - állapították meg amerikai kutatók.
Óránként 1,8 millió kilométeres őrült sebességgel forogtak a világegyetem első csillagai - derítették ki német asztrofizikusok, akik a Nature legújabb számában tették közzé tanulmányukat.
Állati őssejtekből sikerült létrehozni a szem a látás szempontjából kulcsfontosságú részét, ami új reményt adhat a vakoknak és a látássérülteknek.
Amerikai kutatók tanulmánya megkérdőjelezi a visszaprogramozott felnőtt sejtek sokirányú alkalmasságát új szövetek létrehozására.
Az eddig ismert legidősebb galaxisnál 200 millió évvel régebbi galaxisra bukkantak csillagászok, akik szerint a Hubble űrteleszkóp felvételein látható sötétvörös folt 13,2 milliárd évvel ezelőtt született.