Nobilis Kristóf tagadja bűnösségét az agrárminisztériumi visszaélés ügyében
Az üzletember azt mondta, nem követett el bűncselekményt, és nem is tudja, hogy kerül a bíróság elé.
Az üzletember azt mondta, nem követett el bűncselekményt, és nem is tudja, hogy kerül a bíróság elé.
Letöltendő börtönbüntetés kiszabását indítványozza az ügyészség költségvetési csalás miatt Nobilis Kristóf üzletemberre pénteken megjelent sajtóértesülések szerint. Csakhogy ügyvédje szerint olyan súlyos jogi és ténybeli tévedésektől hemzseg a vád, hogy az eleve értelmezhetetlen.
Olyan, Nobilis Kristófhoz köthető svájci bankszámlára érkezett pénzekről van szó, ami a nyomozók szerint az agrártárca hűtlen kezeléssel gyanúsított volt helyettes államtitkárának ügyéhez kapcsolódik.
A politikus azt mondja, azért fordul a svájciakhoz, mert Polt Péter legfőbb ügyészben nem bízik.
Ez az a büntetőper, amelyben Nagy János, az agrártárca volt helyettes államtitkára többmilliárdos hűtlen kezelés vádjával áll bíróság előtt.
Az egyik legizgalmasabb újságírói feladatom az volt az idén, hogy hét, a leggazdagabbak toplistáján szereplő üzletemberrel beszélgettem arról, hogyan érinti őket üzletileg és személyesen a koronavírus. A hvg.hu évvégi sorozatába a velük felvett beszélgetésekből szemezgettem.
Sokat bukhatnak az adófizetők azon, hogy az állami Eximbank fél évtizede nem képes megegyezni Nobilis Kristóf nagyvállalkozóval a pénzintézet által bérelt Lánchíd Palota ügyében. A végsőkig elvitt jogi huzavonában a Kúria szerdán úgy döntött: a bérleti szerződés érvényes, azaz a banknak fizetnie kell.
Újra kell tárgyalnia az elsőfokú bíróságnak a Lánchíd Palota ügyét, mert a Fővárosi Ítélőtábla szerdán az egész ügyet visszadobta a nem megfelelő bizonyítottságra hivatkozva – tudta meg a hvg.hu. Ezzel az állami Eximbank jár jól, mert első fokon még bukták a pert Nobilis Kristóf vállalkozóval szemben, így viszont mehet tovább a jogi huzavona.
Eladta a részvényeit és kiszállt Schmidt Máriával közös ingatlancégéből az alapító-nagyrészvényes Nobilis Kristóf, aki ráadásul áron alul értékesítette tulajdonrészét – tudta meg a hvg.hu. Az üzletember egyértelműen azzal indokolta döntését, hogy az 56-os kormánybiztos családi cége másokkal összejátszva tavaly már kiszorította a részvényesek jelentős részét, de még csak vizsgálat sem indult a szabálytalan tranzakció miatt – "szél ellen pedig nem érdemes pisilni".
Nátrán Roland, az Eximbank volt vezérigazgatója, egyben a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) korábbi helyettes államtitkára is gyanúsítottja annak a büntetőeljárásnak, amelyet a pénzintézet ingatlanbérleti szerződése miatt folytat a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) – közölte a Magyar Nemzet.
A kisrészvényesek jogsértőnek tartják, hogy Schmidt Mária családi cége furcsa körülmények közt, Spéder Zoltán asszisztálásával átvette az irányítást egy milliárdos részvénytársaságban. Ez az a nagy ingatlancég, amelynek korábban állami részvényeit is csak Schmidt vásárolhatta meg. Mostanáig egyetlen BIF-es tranzakció sem került bíróság elé.
A kormányfő kegyvesztetté vált tanácsadója, Spéder Zoltán kigolyózta saját magát legjelentősebb ingatlanvállalatából, és átjátszotta azt Schmidt Mária családi cégének. A birtokunkba került hangfelvétel alapján úgy tűnik, hogy Spéder korábbi döntéseit felrúgva összejátszott a kormánybiztossal - de vajon mivel vehették rá erre?