Csak most került Tarlóshoz a 4-es metróról szóló OLAF-jelentés

Nehéz követni az uniós jelentés útját, amelyet a nyilvánosságnak még mindig nem mutattak meg, de az most biztos, hogy Tarlós Istvánnak odaadták.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Csak most került Tarlóshoz a 4-es metróról szóló OLAF-jelentés

A kormány nevében Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára csütörtökön átadta a Főpolgármesteri Hivatalnak az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentését a 4-es metró beruházásáról.

Csepreghy a Főpolgármesteri Hivatal előtt tartott sajtótájékoztatóján közölte: a kormány döntése alapján, Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter utasítására adta át a jelentés teljes dokumentációját Tarlós István főpolgármester titkárságának.

Ez már csak azért is érdekes, mert ezek szerint Tarlós eddig úgy beszélt a jelentés tartalmáról, hogy nem is látta azt, bár két napja már bejelentette, hogy csak egy 2010 utáni ügyról van benne szó, az összes többi Demszkyéket terheli.

Csepreghy most azt mondta, azéprt adják oda a főpolgármesternek, mert ahhoz, hogy a magyar kormány kialakíthassa álláspontját és válaszolhasson az Európai Bizottság felvetésére, miszerint a 4-es metró beruházása kapcsán a 2010 előtti városvezetés 166 milliárd forintot "lopott, csalt el vagy használt fel szabálytalanul", meg kell ismernie a Fővárosi Önkormányzatnak mint kedvezményezettnek és a jelenlegi vezetésnek mint jogutódnak a véleményét. Ezért a kormány arra kérte Tarlós Istvánt, hogy február 28-ig ossza meg a magyar kormánnyal az OLAF-jelentésben feltárt cselekményekkel kapcsolatos álláspontját, hogy elindulhasson az egyeztetés a magyar kormány és az Európai Bizottság között.

Ujhelyi István MSZP-s EP-képviselő kérdésére az OLAF egyébként azt közölte, hogy Magyarországon a legfőbb ügyészi hivatalnak és a NAV-on belül az OLAF Koordinációs Irodájának küldték meg a jelentést, de ezek egyike sem tartozik a Lázár vezette Miniszterelnökséghez, így az sem világos, hogy hogyan került az ő kezébe a jelentés.

A 4-es metró ügyében az állítólag az OLAF-jelentés alapján büntetőfeljelentést is tevő Lázár János korábban azt is mondta, hogy a kormány nem adhatja át a nyilvánosságnak a jelentést, csak a főváros vagy az EU, ám ez az OLAF levelei szerint nem igaz, mert az Ujhelyinek és Jávor Benedeknek küldött válaszok szerint a magyar hatóságok hozhatják nyilvánosságra a jelentést.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?