A cégek közel hatoda tűnt el Magyarországon a 2010-es évek óta
Akkor még több mint 600 ezer társas vállalkozás volt Magyarországon, ma már alig 500 ezer.
Akkor még több mint 600 ezer társas vállalkozás volt Magyarországon, ma már alig 500 ezer.
Az év első felében nagyon megugrottak a cégmegszűnések, aztán kis enyhülés jött, de szeptember óta ismét emelkedőben van az eljárások száma. Egyre több az előzmény nélküli procedúra is.
Az Opten adatai szerint a visszaesés már megközelíti a tízezret.
Több mint 40 ezer egyéni vállalkozónál és 10 ezernél is több betéti társaságnál indult végelszámolás.
Már a cégadatbázisban is látszódik, hogy az oroszok helyére a cégben eddig is érdekelt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter ugrott be.
Egyre kevesebben vannak fent a cégvezetéstől eltiltottak listáján, de még így is magas a számuk.
Az újonnan alakuló cégek 28 százaléka nem bírt ki 5 évet a 2020-ban mértek szerint, és a trend romlik. A tízes években megjelent viszont egy új trend is, egyes cégek ugyanis már az ötödik évükre egymilliárd feletti árbevételt termelnek.
Romlott az elmúlt egy évben is az induló magyar cégek túlélési rátája, az 5 éves kort a cégeknek kevesebb mint 70 százaléka éri el, míg 10 éves korig a vállalkozások 46 százaléka jut el - közölte az Opten.
Hiába lassult nagyot az építőipari termelés, rendkívül sok új céget alapítottak 2020 elején.
Ma nagyobb felelősség vállalkozást alapítani, mint korábban, ráadásul a nemzedékváltás miatt is egyre több az egyéni vállalkozók száma.
Az offshore cégek 36 százaléka egyébként ingatlanügyletekkel foglalkozik főleg.
Nagyon erős évet zárt az építőipar, de az ágazat jövőjét tekintve sok a bizonytalanság.
Nagy a cégalapítási kedv, de a legtöbb 10 évig sem marad állva.
Idén is közzétették szakmai javaslatukat.
Tovább emelkedett a cégvezetéstől eltiltott magánszemélyek száma, mely idén év végére elérheti a 62 ezer főt. Bár a megelőző intézkedéseknek nincs ereje, decemberre tetőzni fog az eltiltások száma – mert egyszerűen nem fér át több eset a hazai cégjogi adminisztráció sávszélességén.
2004 és 2016 között folyamatosan növekedett Magyarországon az Egyesül Királyságbeli befektetők száma, ráadásul a hazai átlagnál jóval nagyobb vállalkozások érkeztek.
Évről évre több a török cégalapítás Magyarországon.
2016-ban költöttünk legtöbbet sörre.
2018 első negyedévében 7100 fölé emelkedett a cégalapítások száma, hasonlóan magas érték 2014-ben volt utoljára. A cégek száma azonban összességében csökkenőben van.