Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az újonnan alakuló cégek 28 százaléka nem bírt ki 5 évet a 2020-ban mértek szerint, és a trend romlik. A tízes években megjelent viszont egy új trend is, egyes cégek ugyanis már az ötödik évükre egymilliárd feletti árbevételt termelnek.
Romlik az újonnan alakuló cégek túlélési aránya, és úgy tűnik, ezen a helyzeten a koronavírus-járvány még tovább rontott – értékelte legfrissebb összesítésük adatait Pertics Richárd, az Opten céginformációs szolgáltató elemzője a Népszava szerint. A 2020-ban mért úgynevezett 5 éves túlélési arány 72 százalékon állt, ami azt jelenti, hogy a 2015-ben alapított cégek 28 százaléka 2020 végén már nem működött. Az érték ugyan valamivel jobb a rendkívül gyenge 2019-es adatokhoz képest, hosszabb adatsort nézve azonban romló tendencia rajzolódik ki.
A 10 éves túlélési esély eközben az elmúlt évek alatt 65 százalékról 46 százalékra csökkent. A 20 éves kort már csak a vállalkozások 35-37 százaléka éli meg, és ezen a téren is romló tendencia látható. A Népszava szerint jelenleg így oszlik meg a magyar cégek életkora:
A lap rámutat arra is: miközben hullanak az új cégek, mint a legyek, a 2013 és 2015 között alapított vállalkozásoknak van 1 százaléka, ami már 5 év után 1 milliárd forint feletti árbevételt termel. Példát nem írnak, de azt megjegyzik: ez a korábbi években nem volt jellemző.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Brutális állatkínzásról szóló videók terjednek globálisan. A tartalomgyártók jellemzően kínaiak, és mivel az országban harmatgyenge az állatvédelem, ezt a legtöbb esetben büntetlenül művelhetik. Az internetnek erről a sötét bugyráról először beszélt lapunknak a Feline Guardians nevű nemzetközi aktivista csoport egy magyar tagja.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.
Ez a tendencia a következő hónapokban tovább erősödhet.