Megszólalt a kormány a robbanó csipogók és a forgalmazó magyar cég ügyében
A nemzetbiztonsági veszélyeztetettségre vonatkozó kérdésünkre ugyan nem kaptunk választ, de mondott helyette a kormány valami mást.
A nemzetbiztonsági veszélyeztetettségre vonatkozó kérdésünkre ugyan nem kaptunk választ, de mondott helyette a kormány valami mást.
Új jogi kategóriát élesített az árvízi védekezés miatt Orbán Viktor. Az összehangolt védelmi tevékenység ugyan nem számít különleges jogrendnek, mégis széles körű felhatalmazást ad a kormánynak. Például ingó- és ingatlanvagyon ideiglenes „igénybevételére”, rendkívüli munkavégzés elrendelésére és büntetésre is.
Mindkét kezével elvehet a kormány: nemcsak a helyi iparűzési adót, a jegyzőket is elvonhatja az önkormányzatoktól. Hivatalos döntés nincs, csak hivatalos tagadás, de ettől csak jobban aggódnak a helyhatóságok. Göd és már Paks példája is mutatja, hogy az adóelvonás kivérezteti a városokat, miközben az újraelosztás politikailag vezérelt.
Az Európai Bíróság ugyan elmarasztalta Magyarországot, amiért az jó egy éven át ársapkát írt elő hét alapélelmiszer esetében, ám az osztrák Spar-hálózat egyelőre nem lélegezhet fel: jó néhány jogi csatát kell még megvívnia az Orbán-kormánnyal. Mindenesetre az ítélet irányadó.
Magyarország már régóta élvezi az olcsó orosz olaj előnyeit. Az új ukrán szankciók ezt megváltoztatják, emiatt az Orbán-kormány igencsak dühös.
„Egyik megálló sem jó annak, aki rossz vonatra szállt” – idézte Bernard Malamud amerikai írót Matolcsy György a közgazdász-vándorgyűlés nyitóelőadásában. Az ok: 2021-ben teljes gazdaságpolitikai úttévesztés történt, emiatt a 2030-ra megjelölt célokat egy évtizeddel el kell halasztani.
A félbemaradt gigaberuházás mindkét résztvevője, a főváros és az állam is egy oldalon áll ezúttal – de csak abban, hogy egyiknek sincs igazán pénze a Biodóm befejezésére.
Most 2025. március 7-éig lesz érvényes.
A teljesen titkos kormányhatározatokon kívül majdnem 150 olyan döntés is született az év első 6 hónapjában, amelyet akár 20 évig sem ismerhetünk meg.
A főpolgármester kijelentette, hogy a 12 év múlva esedékes olimpiarendezéssel kapcsolatban ő elsősorban városfejlesztési és nem sportberuházásokban gondolkodik.
Kevesebb határvadász próbálja jelenleg visszaszorítani az illegális migránsokat, mint ahány embercsempészt szélnek eresztett a kormány a börtönökből. A határvadászok fizetése alacsony, a kevés jelentkező fele pedig eleve alkalmatlan.
A havi 5 millió fölött kereső miniszterek 27 százalékos emelést kaptak. A kormányfő amúgy 14 százalékkal emelte a kabinet tagjainak fizetését.
Április 19-én egy összegben le is hívták az egymilliárd eurós hitelt, amit infrastrukturális beruházásokra szánnak, és 3 év alatt kell visszafizetni.
A késlekedés okai közt lehet az is, hogy még nem látszik, milyen irányt vesz Orbán Viktor szövetségesének, Donald Trumpnak a kampánya.
Jövő márciusig biztosan fenntartaná az Orbán-kabinet a 2015 őszén bevezetett „tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet”. Ha ez megtörténik, akkor továbbra is háromféle rendkívüli helyzet lenne érvényben egyszerre Magyarországon.
Magyarország a 27-ek közül egyedüliként nem csatlakozott az uniós állásfoglaláshoz, amely elítélte a palesztin államiságot elutasító minapi Knesszet-határozatot.
Szinte börtön-jellegű szigorítás jön az iskolákban és kollégiumokban szeptembertől. Elkészült a kormány listája a tiltott tárgyakról: energiaitalt ugyanúgy tilos lesz bevinni a diáknak, mint a kést vagy fegyvert, az okosórákat és mobilokat pedig egész napra elzárnák.
Nem bírja kivárni a kormány, hogy az áprilisban benyújtott KDNP-s törvényjavaslatot valamikor ősszel megszavazza az Országgyűlés, inkább ismét megkerülik Orbánék a törvényhozást, és rendeleti úton tiltják be a 18 év alattiak energiaital-vásárlását.
Miközben a magyarok közelebb húzódnak Oroszországhoz, egyre jobban tartanak Ukrajnától, és már a menekülteket sem látják annyira szívesen – derül ki a Policy Solutions friss kutatásából. Az elemzés szerint a kormánypártiak inkább további orosz hadi sikerekre, az ellenzékiek a frontvonalak befagyására számítanak.
Orbán-idézetekkel indul a kormány Antiszemitizmus Elleni Nemzeti Stratégiája, de pont nem azokkal a félreérthetőkkel, amelyek korábban felháborodást okoztak. A következő 128 oldal java része megúszós, kipipált házi feladat és unalmas brosúra, konkrétumok és érdemi vállalások nélkül. Az öntömjénezés mellett nem maradt hely benne arra sem, hogy az Orbán-kormány miként borul össze rendre a szélsőjobbos Mi Hazánkkal.