Megbízhatatlan, de mértékadó portál az Origo – legalábbis a középszintű érettségi megoldása szerint
A helyes válasz indoklása elég érdekes az Oktatási Hivatal részéről.
A helyes válasz indoklása elég érdekes az Oktatási Hivatal részéről.
2017 és Fekete-Győr András nevezetes Origo-járása után most egy másik sértett, egy író akart bemenni a szerkesztőségbe, mert szerinte méltánytalanul jártak el vele, nem jelenítették meg az álláspontját.
Mialatt készült a múlt heti HVG, amely a NER mázliasszonyait mutatta be, a Mahir faxon közölte, hogy azonnali hatállyal szerződést bont a HVG kiadójával, és már a következő plakátot sem helyezte ki a hirdetőoszlopaira – helyhiányra hivatkozva egy bulvármagazint ragasztottak ki lapunk helyére. Erről szól a hetilap címlapsztorija.
A magyar kormánysajtó hirdetéseit előzetes kontrollhoz kötheti a Facebook. Válaszul az Orbán-kormány az amerikai óriás megregulázására készül. Eddig a Fidesz profitált abból, hogy nemegyszer hazug menekültellenes videói milliókat értek el; most a szólás szabadságáért aggódik.
A két esemény között megjelent egy cikk a New York Timeson arról, hogy alakult át az oldal független sajtótermékből kormányszócsővé.
Korábban a TV2-t is elmeszelte a bíróság az ételhordós ügyben.
A Lokál is azzal próbálta menteni a menthetetlent, hogy azt indítványozta, tanúskodjanak Nagy Blanka szülei és osztályfőnöke a diáklány ellen. Pont annyira jött be, mint múlt héten az Origónak: semennyire. Az ítélet nem jogerős, már csak az eredeti karaktergyilkos anyagot közlő Ripost elleni per van hátra.
A Media1 szerint leváltották Gosztonyi Balázst a New Wave Media Group éléről, a cég és a vezérigazgató nem erősítette meg az értesülést.
Simán megnyerte az Origo ellen indított sajtópert hétfőn Nagy Blanka, akit a propagandalappá tett hírportál a többi kormányoldali médiával közösen próbált lejáratni azzal, hogy több tárgyból is bukásra áll – tudta meg a hvg.hu a diáklány ügyvédjétől az ítélethirdetés után. Az Origo annyira nem tudta bizonyítani igazát, hogy azt indítványozta, tanúskodjanak Nagy Blanka szülei és osztályfőnöke, amit a törvényszék szükségtelennek talált, hiszen a diáklány bizonyítványaiból kiderült, hogy hazudtak róla. Az elsőfokú ítélet nem jogerős.
Szombat éjjel, 23:21-kor, egy évvel a cikk megjelenése után tette ki az Origo kezdőoldalára, hogy valótlanságokat állított az Együtt egykori elnökéről. Juhász szerint a helyreigazítást azonnal le is szedték.
A Figyelő, a Ripost, az Origo és a Lokál is helyreigazítást kell hogy közöljön.
Egy domain név lefoglalásával egészen humoros helyzet adódhat, ha tulajdonosa egy már meglévő oldalt irányít rá. Most épp ez történt.
A bíróság első fokon a Demokratikus Koalíció elnökének adott igazat a kormánypárti portállal szemben.
A bíróságon megbukott az Origo karaktergyilkossággal próbálkozó anyaga, amit szokásuk szerint a lakájmédia egy másik lapjától vettek át, hogy a kampányhajrában lejárassák az akkor még előzetesben lévő, de a választásokon induló Czeglédy-t. Az egyelőre nem jogerős, elsőfokú ítéletben a törvényszék helyreigazításra kötelezte a portált, vagyis le kell hozniuk, miben hazudtak. Mindössze egy állításukat tudták alátámasztani úgy, hogy tanúként Zuschlag Jánost vetették be.
A világ egyik legjelentősebb lapja a csütörtöki, nemzetközi kiadásán címlapon tálalja, hogyan tud meghalni a független sajtó. Orbán Viktorról és a kormányzati szócsővé silányított Origo portálról írnak.
Kifoghat a versenyhatóságon az, hogy a kormánypárti médiabirodalom nonprofit alapítványi formában alakult meg. A koncentráció mindenesetre tagadhatatlan az Origótól a HírTV-ig Liszkay Gábor irányítása alá kerülő holdingnál.
Liszkay Gábor lesz a feje a fideszes médiakonglomerátumnak.