szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

2017 és Fekete-Győr András nevezetes Origo-járása után most egy másik sértett, egy író akart bemenni a szerkesztőségbe, mert szerinte méltánytalanul jártak el vele, nem jelenítették meg az álláspontját.

Kései követőre lelt Fekete-Győr András: a Momentum elnöke 2017 májusában bement az Origo szerkesztőségébe, és kérdőre vonta az ott dolgozókat, amiért valótlanságokat írtak momentumosokról. Most pedig Kassai Zsigmond író próbált meg bemenni az azóta új helyre költözött szerkesztőségbe. Állítása szerint hiába kereste a lapot, hogy megjelentessék álláspontját, nem járt sikerrel – írja a 24.hu.

Kassai azért írt 17-20 e-mailt sikertelenül, mert az Origo a József Attila Kör pénzügyi botrányaival foglalkozott még márciusban, és többek között róla is írtak terhelő dolgokat. Például azt, hogy 150 ezer forintos fizetést kap egy támogatótól, ami szerinte hazugság. Ezért gondolta, személyesen megy be a szerkesztőségbe.

A biztonsági őr leültette az aulában, majd kihívta a rendőröket. Ők felajánlották, hogy segítenek feljelentést írni, és kivezették az előtérből. Kassai azt mondta a 24.hu-nak, a biztonsági őr szerint alkoholt fogyasztott, mire azt mondta a rendőröknek, ez nem lehetséges, mert muszlim. Erre a biztonsági őr azt kérdezte tőle, van-e nála robbanószer vagy szúró-vágó eszköz. Az író még fontolgatja, tesz-e feljelentést az ügy miatt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gergely Zsófia Itthon

Csúnya zakó: Nagy Blanka pert nyert a lejáratására hajtó Origo ellen

Simán megnyerte az Origo ellen indított sajtópert hétfőn Nagy Blanka, akit a propagandalappá tett hírportál a többi kormányoldali médiával közösen próbált lejáratni azzal, hogy több tárgyból is bukásra áll – tudta meg a hvg.hu a diáklány ügyvédjétől az ítélethirdetés után. Az Origo annyira nem tudta bizonyítani igazát, hogy azt indítványozta, tanúskodjanak Nagy Blanka szülei és osztályfőnöke, amit a törvényszék szükségtelennek talált, hiszen a diáklány bizonyítványaiból kiderült, hogy hazudtak róla. Az elsőfokú ítélet nem jogerős.