Orbán kinevezte a PSZÁF két alelnökét
Orbán Viktor Balogh Lászlót és Sáray Évát nevezte ki hat évre a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete alelnökévé - jelent meg a Magyar Közlöny legutóbbi számában.
Orbán Viktor Balogh Lászlót és Sáray Évát nevezte ki hat évre a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete alelnökévé - jelent meg a Magyar Közlöny legutóbbi számában.
A bankok esetében szigorú ellenőrzést ígér Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) július elsején kinevezett elnöke, aki szerint akár milliárdos bírságokat is kiszabhat a pénzügyi felügyelet − derül ki a Magyar Nemzet szerdai számában megjelent interjúban.
Sólyom László köztársasági elnök kinevezte Szász Károlyt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) elnökévé.
Szász Károlyt javasolja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének élére Orbán Viktor miniszterelnök – jelentette be Szijjártó Péter a miniszterelnök szóvivője csütörtökön.
Farkas Ádám, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnöke június 30-i hatállyal lemondott azt követően, hogy a felügyelet 2009-es éves jelentését a parlament hétfőn nagy többséggel elfogadta.
A Napi Gazdaság szerint a kormányzati csomag részeként 5 milliárd forintot vonnának el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelettől (PSZÁF), s ha ezt a folyó bevételekből kell előteremteni, akkor lebénulhat a felügyelet, amelynél a lap szerint már a közeli napokban vezetőváltásra kerülhet sor.
Az elmúlt években jelentősen megnőtt a lakosság eladósodottsága, sokan több hitelt vettek fel, mint amennyit törleszteni tudnak. Annak érdekében, hogy a hitelfelvevők körültekintően dönthessenek, a Magyar Nemzeti Bank a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletével közösen tájékoztatót készített a túlzott eladósodás kockázatairól.
Fogyasztóvédelmi vétségek miatt felügyeleti intézkedést alkalmazott az MKB Bankkal és a CIB Bankkal szemben a PSZÁF, az utóbbit 500 ezer forintra meg is büntette.
Jóllehet a magyar pénzügyi szektor kockázatai a 2008 szeptemberét követő fél évben tapasztalt rendkívüli helyzethez képest számottevően mérséklődtek, de még mindig nagyok – közölte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).
A független hitelközvetítők szeptember utolsó napjáig tevékenykedhetnek, azt követően csak akkor, ha megszerezték a pénzügyi felügyelet engedélyét, a PSZÁF már előkészíti az engedélyhez szükséges képzést – közölte Binder István, a Pénzügyi Szervezetek állami Felügyeletének (PSZÁF) szóvivője.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) közérdekű keresetet nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz a New Chance Zrt. ellen – közölte a felügyelet.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) nevében, a szervezet hamisított fejléces papírján és borítékjában leveleket postáztak ki az elmúlt napokban.
Különböző „vétségek” miatt több pénzügyi szolgáltatót is megbírságolt a napokban a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).
Jogerősen elutasította a bíróság a Soros Fund Management LLC keresetét, így Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) lett a két szervezet között folyó per nyertese.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 90 millió forint felügyeleti bírság megfizetésére kötelezte a Deutsche Bank AG Londont 2008 októberében kötött, a forintot érintő devizaügyletek miatt − közölte a PSZÁF.
Egymillió forint bírságot szabott ki az OTP Bankra fogyasztóvédelmi vétség miatt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).
Kockázatkezelési hiányosságok miatt felügyeleti intézkedést alkalmazott az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bankkal (MFB) szemben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).
Visszavonta a Star Finance Pénzügyi Tanácsadó Kft. független biztosításközvetítői tevékenységi engedélyét és a társaságot törölte a felügyeleti nyilvántartásból a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) − közölte a felügyelet.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) megújította intézkedési- és bírságpolitikáját, szélesítette az intézkedési lehetőségek skáláját, egyúttal megemelte a jogsértések, szabálytalanságok esetén kiszabható bírságok összegét.
Az állam a téli moratórium lejártával, április 15-től ellenőrzése alá vonja az ingatlan árveréseket, így azok kiszámíthatók lesznek, és tisztességes áron lehet csak eladni a megszorult adósok lakásait – jelentette be Kiss Péter társadalompolitikai miniszter csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón.