Bíróság tette ki Tarsoly Csaba családját egykori luxusvillájukból
Egészen mostanáig ingyen használhatott egy exkluzív budai ingatlant Tarsoly Csaba egykori Quaestor-vezér családja. Egy friss bíróság döntés szerint azonban ki kell költözniük belőle.
Egészen mostanáig ingyen használhatott egy exkluzív budai ingatlant Tarsoly Csaba egykori Quaestor-vezér családja. Egy friss bíróság döntés szerint azonban ki kell költözniük belőle.
Tisztújítást hajtott végre az állam a saját felszámolócégében, a „stratégiai” felszámolások haszonélvezői azonban továbbra is kormányközeli üzleti körök lehetnek.
Az eddigi csókos felszámoló helyére újat neveztek ki a kiemelt felszámolásokat végző állami cég felügyelőbizottságának élére. A távozó embert Mészáros Lőrinc, az érkezőt Tiborcz István köreihez sorolják.
Matolcsy György és a kormány újra összekapott, megvan az elsőfokú ítélet a Quaestor-ügyben, egy titokzatos cégcsoport tulajdonosa pedig egyik pillanatról a másikra a leggazdagabb magyarrá vált, ha igaz, ami a vállalatok papírjaiban szerepel. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az ingatlan senkinek nem kellett, amíg árverésen hirdették félmilliárdért. Aztán jött egy cég, és megvette úgy, hogy Tarsoly Csaba benne lakott.
Az elsőrendű vádlott a bizonyítékokkal, a tanúvallomásokkal és a szakértői véleményekkel sem volt elégedett.
A 77 milliárdos csalással vádolt Tarsoly szerint ő koncepciós per áldozata.
Új egyesített szakértői vélemény készült a Quaestor-ügyben. A bűnösség tekintetében ugyan nem hozott változást, de a vádlottakra terhesebb megállapításokat tartalmaznak a több száz oldalas táblázatok.
Tarsoly az ügy többi vádlottjával együtt 2004 és 2010 között több mint 2 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet pénztárának és ezzel együtt 32 ezer kötvényesnek.
A 114 szobás komplexumot most a Peter’s Consulting Kft. vette meg.
Újra és újra kiderül, hogy a 32 ezer kötvényest jó 200 milliárd forinttal átverő Quaestor-birodalom romjaiban is van még vagyon, de abból leginkább a kiváltságosok mazsolázhatnak.
Tarsoly Csabának nem kell fizetnie azért, hogy egy olyan, a Quaestor-ügy eljárásának elején zár alá vett házban lakjon, amely már nem az övé. A Quaestor-károsultak pedig nem nagyon reménykedhetnek, hogy ami vagyon még kinyerhető az egykori cégcsoportból, azt az ő kártérítésükre fordítanák.
A sértettek kára időközben részben vagy teljes egészben meg is térült, inkább a nagyobb kárt okozó bűncselekményekre koncentrálna az ügyészség.
Újpest vezetése pénztalicskázásról, a korábbi fideszes polgármester viszont gondos befektetési politikáról beszél annak kapcsán, hogy az önkormányzat irreálisan nagynak tűnő sikerdíjat fizetett egy korábbi quaestoros ügynökcégnek.
Egyelőre üzemeltetésről van szó, de a bukott brókercég értékes győri vagyonelemei eladók, és azokra várhatóan mások is pályáznak.
A győri ETO Park feletti 17 milliárd forintos jelzálogjog a minap az állam bankjától egy magáncéghez került.
A bíróság kimondta Tarsoly Csaba vezetői felelősségét, és vagyoni biztosíték megfizetésére kötelezte. A döntés első fokon született, nem jogerős.
Magyarországon 753 esetbeli, különösen nagy kárt okozó csalással és sikkasztással vádolják Tarsoly Csabát. Az Emberi Jogok Európai Bírósága neki adott igazat a magyar állammal szemben.
Egy közel 1,3 milliárd forintos sikkasztásra is kiterjesztették a vádat.