Vádat emelnek a Quaestor-ügy soltvadkerti szálában
Öt személy ellen nyújtottak be vádiratot, bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezelés és pénzmosás miatt.
Öt személy ellen nyújtottak be vádiratot, bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezelés és pénzmosás miatt.
A Qualcomm december elején bejelentett Snapdragon 855-ös processzora minden eddiginél gyorsabb mobilt ígér a felhasználóknak.
Akadhat még érték a Quaestor-csoport néhány cégénél, erre utal legalábbis, hogy új szereplők jelentek meg a vállalatoknál, és az egyik cég milliárdos adóssága el is illant.
Három vádlott védőjét zárták ki az eljárásból. Közben újabb 50 tárgyalási napot rendeltek el.
Vádemelési javaslat a soltvadkerti takarékszövetkezet kétmilliárdos ügyében
Nyolc személlyel szemben nyújt ma be újabb vádiratot a Fővárosi Főügyészség.
Orbán Viktor kormányfőt és Matolcsy György jegybankelnököt is beidézné a bíróságra 2015 tavaszi brókercsőd-hullám károsultjaiból alakult csoport, amely 100 százalékos kifizetést követel a történtekért felelősnek tartott államtól. A hosszúnak ígérkező ügy tárgyalása csütörtökön kezdődött a Fővárosi Törvényszéken.
Részben a természetfeletti erők beavatkozásától, így például hindu tűzszertartástól várták a Quaestor vezetői a befektetők pénzének megtérülését – közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész.
A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. (PSFN), mint felszámoló a jogi eljárásai folyamán új információk birtokába jutott, amelyek ismeretében - a Quaestor és a Buda-Cash hitelezői érdekének védelmében - kereseteket nyújtott be a cégek felszámolásának megkezdése előtt a vállalkozásokat vezető személyekkel szemben.
Azt szeretnék elérni, hogy állapítsa meg a bíróság a brókercsődökért az állam, a jegybank és a számvevőszék felelősségét.
A Fővárosi Főügyészség sajtóközleménye szerint a nyomozó hatóság még 2015 decemberében különítette el az alapügytől az úgynevezett "soltvadkerti hűtlen kezeléssel" érintett ügyrészt, amiben a nyomozók a napokban összesen öt gyanúsítottat hallgattak ki különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének megalapozott gyanúja miatt.
Nem mérik azonos mércével a Quaestor többnyire nem is létező értékpapírjait megvásároló kisbefektetőket. Míg sok károsult reménytelenül fut a milliói után, körülbelül háromszáz befektetőt teljes egészében kifizetnek.
A volt Quaestor-vezérnek és strómanjának, Orgován Bélának egyaránt közokirat-hamisítás miatt kell felelnie a bíróságon a stróman-ügy miatt.
Mindössze 18,2 milliárd forintért, azaz négyzetméterenként 56 ezer forintért vette meg a magyar állam az egyetlen komoly, piacképes Quaestor-örökséget, a leendő olimpiai helyszínként is szóba jött DunaCityt. A kötvényeseknek ebből nem jut egy fillér sem.
Lesöpörte az ügyész fellebbezését a Kúria, így házi őrizetben maradhat az egykori Quaestor-vezér, Tarsoly Csaba – tudta meg a hvg.hu.
Korrupcióról, az Alexandráról és a Quaestorról is kérdeztük a felszámolók egyesületi elnökét.
Több pénzintézet is tudhatta, hogy bajban van, mégis tovább pénzelte a Quaestort a 2008-as válság után, úgy a bal-, mint a jobboldali kormány alatt – derül ki az Orgovány és Vidéke Takarékszövetkezet vezetőivel szemben indult büntetőper irataiból. A vád szerint az egykori legnagyobb takarék 9 milliárd forintot adott 14 kockázatos adósnak, ezért az exelnököt és három társát hűtlen kezeléssel vádolják.
A tüntetők Borkai Zsolt és a Quaestor közötti összefüggésekre hívták fel a figyelmet.
Az egykori Quaestor-vezér ügyvédje megerősítette a 444.hu-nak, hogy védence már nincs előzetes letartóztatásban.
A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi bíróság hétfőn kihirdetett ítéletében elutasította Tarsoly Csaba felperes, volt Quaestor-vezér keresetét, amelyet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) határozatának bírósági felülvizsgálatára indított.