Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Magyarországon 753 esetbeli, különösen nagy kárt okozó csalással és sikkasztással vádolják Tarsoly Csabát. Az Emberi Jogok Európai Bírósága neki adott igazat a magyar állammal szemben.
A volt Quaestor-vezérnek 3500 eurót, nagyjából 1,2 millió forintot ítéltek meg Strasbourgban, az Emberi Jogok Európai Bíróságán – derül ki az intézmény honlapján közzétett dokumentumból.
Tarsoly 2015 márciusától 2017 áprilisáig előzetes letartóztatásban volt, jelenleg házi őrizetben van, a per az ügyvédje szerint az előzetes letartóztatása miatt felmerült törvénysértések miatt kezdődött. Papp Gábor a Blikknek azt mondta, érvelésük szerint „indokolatlanul hosszan, több mint két évig tartották Tarsoly Csabát a rácsok mögött. Az elzárás alatt nem kapott meg minden őt illető dokumentumot, így nem tudott rendesen felkészülni a saját ügyéből. Úgy gondolom, hogy az egyezmény szerint jártak el Strasbourgban, amikor megítélték ügyfelemnek a kártérítést.”
Újabb fejlemény a Quaestor-botrányban
Egy közel 1,3 milliárd forintos sikkasztásra is kiterjesztették a vádat.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A sürgősségi osztály korszerű, légtechnikával felszerelt műtőjét most raktárként használják.