Lemondott az osztrák kormány, új választást írnak ki
Belebukott az osztrák kormány az alkancellár botrányába.
Belebukott az osztrák kormány az alkancellár botrányába.
Estig kell várni, hogy Sebastian Kurz nyilvánosságra hozza az állásfoglalását.
Már tavaly sem volt világos, miről tárgyalhatott Orbán Viktor és Heinrich Pecina. A most kiszivárogtatott 2017-es felvételen Heinz-Christian Strache épp Pecinát ajánlotta, mint aki lebonyolíthatja az osztrák szélsőjobboldal újságvásárlását.
Pedig eddig úgy tűnt, nagy az összhang a két politikus között.
Újabb részlet került elő a titokban felvett ibizai videóból.
A magyar miniszterelnök nagy tisztelője volt Heinz-Christian Strache és az osztrák szélsőjobboldali Szabadságpárt, így Orbán Viktor egy fontos szövetségese került bajba.
Norbert Hofer mégsem jön Budapestre, miután épp egy politikai válságot kell megoldani Ausztriában.
A szélsőjobboldali politikus bocsánatot kért mindenkitől, akinek csalódást okozott a viselkedésével. Egy titokban felvett videóba bukott bele.
Sajtóértesülések szerint Sebastian Kurz kancellár kizárta a további együttműködést az FPÖ elnökével.
Tömeggyilkosok összeesküvés-elméletei köszönnek vissza a Spiegel szerint Orbán Viktor és a Fidesz programjában.
Az Európai Néppárt csúcsjelöltje szerint a magyar miniszterelnök politikája rossz irányba halad.
A tények szisztematikus meghamisításával politikai érdekeket kiszolgáló magyarországi kormánysajtó a nemzetközi populistákkal együtt csapott le a Spiegel botrányára. Csak azt felejtik elmagyarázni, mi történt Hamburgban. És hogy miért nem a saját házuk udvarán sepernek.
Az Egyesült Államok berlini nagykövete vizsgálatot kért a Spiegeltől, miután a héten napvilágra került, hogy a német hírmagazin egyik újságírója számos hamis információt jelentetett meg a lapban.
A magyar sajtó helyzetéről írt szerdán a Spiegel Online független német hírportál. Emlegették Georg Spöttlét: ufószakértőből a legfőbb Németország-magyarázó lett a kormányközeli sajtóban.
Orbán mindig csak annyira provokálta az EU-t, hogy az ne lépjen közbe, de eközben kiüresítette a magyar demokráciát, hogy újra ott tartsunk, mint 1989 előtt – írta a német lap.
A Fidesz-közeli Nézőpont Intézet elemzője a Spiegelnek mondta ezt.
Több német lap foglalkozott szerdán Magyarországgal abból az alkalomból, hogy elfogadták a civiltörvényt.
A holokauszttagadó Horst Mahler ügyével kapcsolatban a Spiegel arról ír, hogy egyre több szélsőjobbos keres menedéket Magyarországon, a magyar kormány ugyanis szemet huny a tevékenységük felett, sőt, Orbán még a nyugati világból érkező menekültekként is tekint rájuk.