Bírósági ítélet mondja ki: megtorlásként rúgták ki az SZFE oktatóját, mert bírálta a modellváltást
Nem azért mondtak fel neki, mert szakmailag ne lettek volna vele megelégedve.
Nem azért mondtak fel neki, mert szakmailag ne lettek volna vele megelégedve.
„Hiszünk a történetek teremtő erejében és azt üzenjük mindenkinek, hogy képes változtatni” – mondta Kapronczay Stefánia, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvezető igazgatója a szervezet csütörtök esti díjátadóján.
A TASZ szerint a kormány propagandacélokra használja fel a gyermekvédelem témáját.
A TASZ pert indított, melyben a nekik kedvező eredményt már a Kúria is helyben hagyta.
A színész szerint ha Orbán Viktor kiállna, és őszintén beszámolna arról, hogy mi a valós helyzet az országban, valószínűleg megrémülnének az emberek.
Jogi segítséget ajánlanak azoknak, akik engedetlenséggel tiltakoznak a „hazug és igazságtalan” törvény ellen.
A kampány célja, hogy a magyarok észre vegyék: több minden köti össze őket, mint ami elválasztja.
Dolgoznak azon, hogy eljárást indítsanak a civil szervezeteket állami ellenőrzés alá helyező új jogszabály jogellenességének megállapítására.
Ignorálás, megfélemlítés, hiteltelenítés és egy sor más módszer, amivel a közhatalmat gyakorlók igyekeznek megakadályozni a független sajtó működését. A legrosszabbra az operatív törzs tájékoztatását értékelték a megkérdezett sajtómunkások. A TASZ most adta ki tavalyi felmérésének összegzését.
A Magyar Helsinki Bizottság szerint a büntető-kényszerítő szándékon kívül nehéz mással magyarázni, hogy akik nem írták alá a szolgálati munkaszerződést, azok csupán 1–3 havi bérüket kapják meg végkielégítésként.
"A legrosszabb forgatókönyv valósul meg éppen" – írta a Facebookon a szervezet.
A Fidesz frakcióvezetője egy hosszú javaslatcsomag egyetlen elemét kiemelve háborodott fel, a Társaság a Szabadságjogokért azt kéri, mindenki olvassa el a teljes levelet hozzá.
Az elmúlt időszakban a kormány számos területen hozott olyan döntéseket, melyek az állampolgárok magánszférájába avatkoznak közvetlenül. Ehhez az államnak joga van a legfejlettebb demokráciákban is. Hol a határ?
Faur Anna épp az előtt kapott értesítést a szerződése indoklás nélküli megszüntetéséről a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, hogy Vidnyánszky Attila azt nyilatkozta, nem fognak kirúgni senkit.
Ahogy az állami kommunikáció nem egyértelmű, úgy a diákok is sokszor azzal szembesülnek, hogy a tanárok egymásnak ellentmondó dolgokat magyaráznak nekik a koronavírussal kapcsolatban. Megnéztük, milyen lehetőségek vannak.
Ha nem lesz kötelező a koronavírus elleni oltás, elvárhatja-e egy munkaadó, hogy beoltassa magát az ember? Egy fesztiválszervező, egy színház, egy mozi, egy légitársaság szelektálhat-e az emberek között az alapján, hogy be vannak-e oltva vagy sem? Ezeket a kérdéseket beszéltük végig Zeller Judittal, a Társaság a Szabadságjogokért Magánszféraprojekt-szakértővel.