Minden harmadik budapesti hajlandó élni nem demokráciában is
Országosan ez a legmagasabb arány. A Tárki kutatásából kiderült az is, hogy az emberek fele beérné kevesebb szabadsággal, ha több pénze lenne.
Országosan ez a legmagasabb arány. A Tárki kutatásából kiderült az is, hogy az emberek fele beérné kevesebb szabadsággal, ha több pénze lenne.
Megrajzolta Magyarország szegénységi térképét a Tárki. A legsérülékenyebb társadalmi csoport az időseké, mert a nyugdíjak nem nőnek úgy, mint a fizetések. HVG-ténytár.
A magas foglalkoztatottságot még a koronavírus sem rengette meg, de a növekedő rezsivel és inflációval a javuló szegénységi mutatók vissza is fordulhatnak – mondja a Tárki vezető kutatója, Gábos András. Interjú.
Évtizedek óta nem volt olyan kevés a rendszeres könyvolvasó Magyarországon, mint ma, de a digitális térben viszont olvasni kényszerülnek a könyvet nem olvasók is. Az eddigi utolsó reprezentatív, országos kutatást a könyvolvasási szokásokról a Tárki, illetve Bernát Anikó és Hudácskó Szilvia készítette 2020-ban. Bernát Anikót kérdezzük.
A Kopint-Tárki szerint kisebb lesz a növekedés.
Csak Romániában rosszabb a helyzet az uniós tagországok közül.
Nemrég jött ki az ország a 2008-as válságból, most már itt az újabb krízis. De feldolgoztuk-e már az előző válság hagyatékát? Ezt a kérdést vizsgálta Major Gábor a Tárki Társadalmi Riportjában. Arra jutott: a bankrendszer állapota jobb, mint 12 éve, viszont sokan még mindig csak arra takarékoskodnak, hogy egy váratlan kiadást tudjanak fizetni, és ma már nem a rossz hitelportfolió, hanem a munkanélküliség veszélye miatt dőlhetnek be hitelek.
Az emberek egy része úgy gondolja, túl nagy volt a tavaszi lezárás gazdasági kára az "egészségügyi előnyökhöz képest" – mondta Tóth István György, a Tárki vezérigazgatója a hvg.hu-nak adott interjúban. A most megjelent Társadalmi Riport szerint az elmúlt évtizedekben komoly lehetőségeket pazarolt el az ország, az egyik legfontosabb kérdés az emberek tudásának, egészségének javítása lenne.
A válságkezelés Magyarországon nem a háztartások működőképességére fókuszált, így megtörhet a szegénység csökkenésének trendje – mondja Tóth István György, a Tárki vezérigazgatója.
A magyar családi cégek jó része 1989 után alakult, így most utódlás előtt állnak, de jellemzően nem tudják, mi legyen a választott kimenet – és azt sem, hogy ki legyen az utód.
Idegengyűlöletre fogékony, paternalista államképpel rendelkező, magát jobboldalnak valló magyar társadalom választotta megint a Fideszt, a baloldal pedig elszúrta, nem volt képes megszólítani az embereket. A korrupció önmagában még kevés a diadalhoz – mondta el a HVG-nek a Tárkit vezető szociológus.
A Tárki felmérése szerint a pártválasztók körében a Fideszt 59 százalék támogatja. A párt az elmúlt két évben mintegy 20 százalékkal növelte népszerűségét.
A Tárki mérése szerint a forró április semmilyen érdemi változást nem hozott a pártok támogatottságában, kivéve a Jobbik esetében.