Kilőtt az új oldal, már 200 000-nél is többen regisztráltak az anti-Facebookra
Működni látszik a Wikipédia alapítójának terve, élénk érdeklődés mutatkozik új oldala iránt, amellyel megtörné a Facebook uralmát.
Működni látszik a Wikipédia alapítójának terve, élénk érdeklődés mutatkozik új oldala iránt, amellyel megtörné a Facebook uralmát.
A mindenhol elérhető internet, illetve az állandó jelenlét mára már annyira alapvetőek, hogy sokszor szinte a pánik kerülget minket, ha egy pillanatra kiesünk az online világból. És bár izgalmas, mégis ritkán gondolunk bele, hogy az okostelefonokon túl minek köszönhetjük ezt a rendkívüli tempót, és azt, hogy mindent elérünk a hálón. A válasz nem újdonság, hatalmas háttérrendszerek, az adatközpontok fonják be és szolgálják ki mindennapjainkat. De mi az, amit tényleg érdemes tudnunk róluk?
A német és néhány más nyelvű lexikon szenvedett a botnettől.
Miközben sokan a nap jelentős részében fent vannak a Facebookon, messze nem a közösségi oldal a világ leglátogatottabb weboldala.
A Wikipédiát működtető Wikimedia Foundation, valamint a Google korábban kötött egymüttműködési megállapodása értelmében utóbbi segíteni fogja előbbi munkáját. Most egy olyan kérést teljesítettek, amelyre már régóta vágytak a Wikipédia önkéntes szerkesztői.
Valami egész más olvasható most Kövér László házelnök Wikipédia-oldalának névjegy részén.
Valaki belepiszkált a Donald Trumpról szóló Wikipédia-szócikkbe, ami igen meglepő végeredményt hozott.
Nagy lendületet adott az online világenciklopédiának.
Három éven át járta a Wikipédia oldalait egy különleges program, ami az oldalon található források hivatkozásait ellenőrizte.