Megint eladó a Dunaferr, megjelent az új pályázat
Úgy tűnik, a háttérben mégiscsak lehet érdeklődő a Dunaferr olvasztója iránt is – a nyár végére kiderül, lesz-e még magyar acélgyártás.
Úgy tűnik, a háttérben mégiscsak lehet érdeklődő a Dunaferr olvasztója iránt is – a nyár végére kiderül, lesz-e még magyar acélgyártás.
Az NGM szerint a kormány mindent megtett a Dunaferr talpra állításáért, az új tulajdonos Liberty azonban nem teljesítette a vállalásait. Közben felszámolást kezdeményeztek az új cég ellen.
Nagyobb demonstrációt szerveznek jövő hétre az állásidőre küldött alkalmazottak.
Kínai technológiával és fizetési garancia mellett állna át a zöld acéltermelésre a Liberty Dunaújváros, miközben egyre kevésbé fedhetők el a vállalat súlyosbodó fizetési gondjai.
Az újraindítás a Dunaferrt tavaly ősszel megvásároló társaság száznapos optimalizálási programjának első állomása.
Az ukrán cég esetében például nem tájékoztatták a felszámolót, hogy átmentek a nemzetbiztonsági vizsgálaton. Emiatt viszont kizárták őket.
Akár 90 százalékkal is csökkentheti az acélgyártás során keletkező szén-dioxid-kibocsátást a brit kutatók új módszere, mely egy lényegesen egyszerűbb és olcsóbb megoldás lenne ahhoz, hogy ez a rendkívül szennyező iparág teljesítse a párizsi klímaegyezményben foglaltakat.
A pandémia utáni világméretű újrakezdés mindenütt rekordkeresletet jelent az acéliparnak. Olyannyira, hogy két nagy exportőr, Oroszország és Kína korlátozni kényszerül a kivitelt, hogy ne akadozzon az ellátás a hazai piacon – írja a Bloomberg.
Hiány és rég nem látott áremelkedés az acélpiacon az USA-ban, ahol most mindenki Joe Biden döntésére vár: megszűnik-e a Donald Trump által bevezetett 25 százalékos büntetővám a kínai acélra?
A járványügyi helyzet miatt csúsznak a fizetések a cégvezetés indoklása szerint a dunaújvárosi vasműnél, holott már tavaly megingott az európai acélgyártás. Sajtóértesülések szerint a magyar állam úgy segítene a szorult helyzeten, hogy bevásárolná magát a cégbe, ahogy ezt már többször megkísérelte az elmúlt években.
Nyílt levél jelent meg június elején a Financial Times brit gazdasági napilapban, amely az acélipar nehéz helyzetére hívja fel a figyelmet. A hirdetésnek két magyar aláírója is volt, megkerestük őket.
A rendőrség vizsgálja az ügyet, egyelőre nem talált semmi gyanúsat – jelentették orosz hírügynökségek a világ egyik legnagyobb acélgyára alelnökének halálával kapcsolatban.
Bezár az úrkúti mangánbánya. Egy tollvonással veszítette el száz ember a munkahelyét, mert a Dunaferr a jövőben inkább az ukránoktól vásárol acélgyártáshoz szükséges alapanyagot.
Nem a kohászat telephelyén, hanem onnan néhány száz méterre épül fel egy új, évi 320 ezer tonna kapacitású miniacélmű és egy hengermű, amely 320 embert foglalkoztat majd.
Csak az exportpiacaikban bízhatnak a magyarországi acélipari vállalatok, az itthoni piac idén a tavalyi alacsony szinten stagnálhat, de néhány százalékos csökkenés is elképzelhető.
Május óta csökken Európában az acéltermelés és a termékek ára, már Kínában is visszaesett a kereslet - írta hétfői számában a Dunaújvárosi Hírlap.
Elképzelhető, hogy a kedden bejelentett 800 fős Dunaferr-leépítés csak egy folyamat nyitánya: ha az ukrán-orosz tulajdonos úgy dönt, hogy nem finanszírozza a dunaújvárosi gyár egy részének felújítását, lényegében megszűnhet a hazai acélgyártás. Ennek következményei beláthatatlanok lennének, háromezer munkahely szűnne meg a dunamenti városban.
Lemondott megbízatásáról Valeriy Naumenko, az ISD Dunaferr cégvezetője. Amíg más bejelentés nem történik, Evgeny Tankhilevich legfőbb általános vezérigazgató-helyettes látja el a cégvezetői kötelezettségekkel járó feladatokat - közölte a társaság csütörtökön.
Fele annyi célt gyártottak Németországban idén márciusban, mint egy évvel korábban. Ez a legnagyobb visszaesés azóta, hogy közel két évtizede egyesült a két német állam.