Megváltozhat az iPhone-ok kijelzője, jön egy trükkös megoldás az Apple-től
Az Apple állítólag megoldotta, hogy ne csak a látható, de az infravörös fénnyel is működjön a kijelző alá rejtett kamera. Mindez a Face ID elrejtésének előszobája.
Az Apple állítólag megoldotta, hogy ne csak a látható, de az infravörös fénnyel is működjön a kijelző alá rejtett kamera. Mindez a Face ID elrejtésének előszobája.
Jócskán megugrott az árbevétele tavaly a FaceKom Kft.-nek, amely novemberben nyerte el a közbeszerzést, hogy lehetővé váljon a videós azonosítás a Digitális Állampolgárság Program (dáp) applikációjában.
A mesterséges intelligenciával működő arcfelismerő programok rendvédelmi használata Amerikától Kínáig számos ellentmondást szül. Az EU alapvetően korlátozza a módszert, ám a rendészeti és nemzetbiztonsági célra kiskaput hagy, és ezzel a lehetőséggel egyre többen szemezgetnek.
Az nem derült ki, hogy a szolgáltatásért mennyit fizet az állami cég.
Egyre több helyen szerelnek fel kamerákat, gyakran észre sem vesszük ezeket. A kamerák mögött álló, esetleg fejlett algoritmusok pedig feldolgozzák biometriai adatainkat. Miután ezek a gépi programok egyre fejlettebbek, kifinomultak, érdekes kérdés, hogy vajon hogyan és mennyire lehet elrejteni előlük a személyazonosságot.
A Face ID-hoz hasonló arcfelismerést alkalmazó kaputelefonon dolgozik az Apple, ami okos ajtózárakat oldhat fel.
Arcfelismerő technológia segítségével azonosítja a bűnözőket az az új kínai robot, ami az utcákat járva, a rendőrök mellett teljesít szolgálatot.
Más formában, de ismét lesz arcfelismerés a Facebookon és az Instagramon – ezúttal a csalások ellen, valamint a felhasználók segítésére veti be a funkciót a Meta.
Mindenki szeretne jó színben feltűnni, különösen, ha társat keres, például egy randiappban. Éppen ezért döntöttek úgy a Tindernél, hogy a mesterséges intelligenciát is bevetik annak érdekében, hogy segítse a felhasználókat.
Kína az új társadalmi szerződés jegyében minden korábbinál több térfigyelő kamerát szerel fel a távol-keleti országban, amikhez arcfelismerő technológia is tartozik. Ilyenekből juthat Európába is.
A portál forrásai szerint a Magyarország és Kína között megállapodások részeként érkezhet a megfigyelőrendszer.
Akiről szerepelnek fotók az interneten – vagyis sok országban szinte mindenkiről –, arról egyre könnyebb megtudni, ki ő és mit szokott csinálni. Egy terrorista elfogásának bárki számára megfontolandó tanulságai.
Eddig úgy gondolták a kutatók, hogy az állatok közül a delfinek rendelkeznek a leghosszabb memóriával, egy új kutatási eredmény azonban kiderítette, hogy ez nem így van.
Komoly problémát okozhat a jövőben, hogy a mesterséges intelligencia a megtévesztésig élethű képet képes generálni fehérbőrű emberekről. A színesbőrűeknél már más a helyzet.
Több mint félszáz brit törvényhozó kéri az élő arcfelismerés leállítását, és ezzel csatlakozik az Európai Unió elképzeléséhez. Az EP még nyáron hagyta jóvá a mesterséges intelligenciával végzett arcfelismerés nyilvános helyeken történő teljes betiltását.
Ausztrál kutatók szerint az oxitocin hormon megemelkedett szintje nemcsak az újszülötthöz való kötődést segíti a kismamáknál, hanem azt is eredményezi, hogy arcot lássanak bele mindenféle formákba, mintázatokba.
Egyre több helyen mutatja meg képességeit a mesterséges intelligencia. New Yorkban például egyre nehezebb lesz majd elbliccelni a jegyvételt a metróban, de máris vannak, akiknek ez nagyon nem tetszik, és ezek nem azok, akik jegy nélkül utaznának.
Az Amazon egy ideje már a legkorszerűbb technológiákat használja egyes kiskereskedelmi boltjaiban. A technológiák között van az Amazon Go rendszer arcfelismerése is, ami viszont sokaknak nagyon nem tetszik. Be is perelték miatta a vállalatot.
A rendszer 90 százalék fölötti bizonyossággal állítja ezt.
Lényegében pontosan ugyanúgy működik, mint az okotelefonok hasonló rendszerei.