A kínai Canon-dolgozóknak minden alkalommal mosolyogniuk kell az arcfelismerőbe, különben mehetnek haza
Ha az algoritmus úgy ítéli meg, hogy a munkavállaló nem elég boldog, akkor az ajtó zárva marad.
Ha az algoritmus úgy ítéli meg, hogy a munkavállaló nem elég boldog, akkor az ajtó zárva marad.
A Dahua szerepet vállalt a kínai állam ujgurok elleni kampányában is.
Még az Apple igen biztonságosnak tartott Face ID-jának (azaz arcfelismerésének) pontossága is növelhető azzal a módszerrel, amelyet amerikai kutatók javasolnak.
Az adatvédelmet szolgáló új funkciók kerültek a milliárdok által használt WhatsAppba. A szolgáltató Facebook szerint ezzel kisebb eséllyel lopják el valaki fiókját.
Illinois-i facebookozók sérelmezték, hogy a közösségi oldal úgy gyűjtött adatokat az arcfelismerős szolgáltatásához, hogy ahhoz nem kért és nem is kapott engedélyt. Az ügyben indult bírósági eljárás most ért véget: Mark Zuckerberg vállalatának 650 millió dollárt kell szétosztania.
Nagyjából 60 ezer forintnyi összegért már hozzáférés szerezhető ahhoz a több tízezer kamera által végzett megfigyeléses rendszerhez, amit Moszkvában kapcsoltak be a rendvédelmi szervek. Az ügy több okból is aggasztó.
Agytekervényeink izgalmas rejtélyeinek sorát nem csökkentette a Massachusettsi Műegyetem (MIT) új kutatása, sokkal inkább növelte a kérdőjelek számát a tudományágban.
Ki az az idegen, aki velünk szemben ül a metrón? Ki az az ellenzéki, aki tüntetni merészel ellenünk? Egyik kérdés ártatlanabb, mint a másik – de még az egyik sincs igazán rendben. Ezért kényszerült hamar átalakítani arckereső szoftverét egy lengyel startup.
Az Egyesült Államokban a rendőrök már egy ideje használják az arcfelismerő technológiát, hogy minél több bűnözőt sikerüljön elkapniuk. A detroiti tapasztalatok szerint a rendszer nem annyira tökéletes, inkább tökéletesen használhatatlan.
Érdemes alaposan átgondolni, milyen beállítások szerint facebookozunk, máskülönben olyan helyen is feltűnhet a fotónk, ahol nem akarnánk. Az alábbiakban azt mutatjuk be, hogyan lehet ezt elkerülni.
Miközben egyre élesedik a vita arról, hogy kell-e korlátozni a mind tökéletesebb arcfelismerő rendszerek használatát, sorra születnek a személyek azonosítására alkalmas új technológiák. Elveszhet például az a lehetőség, hogy valaki anonim módon vegyen részt egy demonstráción.
Erősen diszkriminatívnak bélyegezte Boston vezetése az arcfelismerő technológiát, ezért betiltotta annak általános hatósági célú használatát a városban.
Baljós nevű arcfelismerő rendszerrel, az Orwellel szerelik fel az orosz iskolákat. A drága beruházást az azt intéző cég szerint a gyermekek érdekében valósítják meg.
Az Amazon Rekognition nevű szoftverét már eddig is sokat kritizálták, amiért többször tévedett a színesbőrű emberek kárára, mint a fehérekére. A cég most egy évre elvette a rendőröktől a rendszert.
Az IBM vezetője, Arvind Krishna az amerikai Kongresszusnak küldött levelet arról, miért állnak le az arcfelismerő technológia fejlesztésével, és miért kellene ezt más cégeknek is megtenniük.