szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Mindenki szeretne jó színben feltűnni, különösen, ha társat keres, például egy randiappban. Éppen ezért döntöttek úgy a Tindernél, hogy a mesterséges intelligenciát is bevetik annak érdekében, hogy segítse a felhasználókat.

A Match Group tulajdonában lévő Tinder bemutatta Photo Selector nevű, mesterséges intelligencián alapuló funkcióját, amely komoly segítség lehet a társkereső felhasználóknak. Egyelőre csak az Egyesült Államokban élők érhetik el, azonban a vállalat ígérete szerint nyáron a nemzetközi piacokon is megjelenik. A küldetése az, hogy segítsen kiválasztani a felhasználó legelőnyösebb fotóját. A Tinder szerint sok felhasználónak jelent gondot a megfelelő profilkép kiválasztása: a 18 és 24 év közötti egyedülállók több mint fél órát töltenek el ezzel. Egy nemrégiben készült felmérésükből pedig az is kiderült, hogy a megkérdezettek 52 százalékának okoz problémát a megfelelő profilképek kiválasztása, és 68 százalékuk szerint pedig hasznos lenne egy mesterséges intelligencián alapuló fotókiválasztási funkció.

A Tinder adatai szerint a fotók száma, különösen azok, amelyek valóban tükrözik a felhasználó érdeklődését, növeli a találatok esélyét. Az alkalmazást használó heteroszexuális nők például kedvelik a legalább négy képpel ellátott férfiprofilokat, és azok a férfiak, akik egynél több fotót töltöttek fel az arcukról, 71 százalékkal nagyobb eséllyel találtak párkapcsolatot egy nővel.

Tinder

A Photo Selector mögötti mesterséges intelligencia arcfelismerési technológiát használ, hogy megkönnyítse a legjobb fotók kiválasztását. A felhasználó feltölt egy szelfit a Tinder alkalmazásba, amely arcgeometriát hoz létre. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy a mesterséges intelligencia kiválassza a felhasználó arcát a számos eltárolt képen – ezt a technikát alkalmazza a Google és az Apple is a fotóalkalmazásaiban.

A Photo Selectort arra képezték ki, hogy a Tinder „tanulmányai alapján tudja, hogy mitől lesz jó a profilkép (például megvilágítás, kompozíció)” – magyarázta a cég szóvivője a TechCrunchnak. A felhasználók szelfiket töltenek fel a Tinder alkalmazásba, és ezekből választ ki tíz darabot a MI, amelyekről úgy gondolja, hogy jól fognak mutatni egy személy profilján.

„Az MI-t egy változatos adatkészletre képezték ki, hogy az megfeleljen a DEI (Diversity, Equity, Inclusion – sokszínűség, méltányosság, befogadás) szabványainknak” – tette hozzá a szóvivő. Azt is megerősítette, hogy MI-t arra is kiképezték, hogy kiszűrje az irányelveket sértő fényképeket, például az aktokat.

Mit ad ma a szingliknek a társkeresők mesterséges intelligenciája, és miket vesz el tőlük?

Legyen szó ismerkedős szövegek megírásáról, profilozásról vagy akár a lehetséges randi­jelöltek gépi kiválasztásáról, tulajdonképpen mindenre van már algoritmus. Kérdés, tényleg megkönnyíti-e a szinglik életét, vagy csak még sekélyesebbé teszi az ismerkedést az interneten.

„Büszkék vagyunk arra, hogy mi vagyunk az első társkereső alkalmazás, amely kifejlesztett egy mesterséges intelligencia eszközt, amely jelentősen megkönnyíti a profilépítés élményét – ez a terület, amelyről tudjuk, hogy a randevúzások egyik legnehezebb része. Amint azt a Photo Selector funkciónk is mutatja, az MI-technológiát azért fejlesztjük, hogy segítsünk a döntésekben, nem pedig azért, hogy a felhasználó helyett hozzuk meg azokat. A Tindernél innovatív technológiákat fejlesztünk ki, hogy biztonságosabb teret teremtsünk az emberek számára a hiteles kapcsolatok létrehozásához” – mondta Faye Iosotaluno, a Tinder vezérigazgatója.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!