Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Egy titkos urániumdúsító létesítmény miatt kitört vita miatt ért véget idő előtt, és eredmény nélkül Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump amerikai elnök hanoi csúcstalálkozója.
A The Times című brit lap amerikai forrásokból származó értesülései szerint a bajok akkor kezdődtek el, amikor az amerikai küldöttség szembesítette az észak-koreaiakat azzal, hogy az USA tud az egyik titkos észak-koreai urándúsítóról és az is elhangzott, hogy az amerikaiak követelik az üzem bezárását.
A titkos üzem egyébként a főváros, Phenjan közelében van. „Kim Dzsong Un nemet mondott, s ezzel azonnal véget ért a tárgyalás. Trump visszarepült Washingtonba, Kim Dzsong Un viszont a hét végére még Vietnámban maradt” – írta a lap, amely szerint az amerikaiak a kémműholdak elemzése alapján jöttek rá, hol van a titkos létesítmény.
A nagy várakozások után tartott csúcstalálkozó egyébként annyira viharosan ért véget, hogy a két küldüttség még az előre betervezett munkaebédet sem tartotta meg. Kim és Trump, akik első alkalommal tavaly júniusban, Szingapúrban találkoztak egymással, abban sem állapodtak meg, hogy tartanak-e újabb csúcstalálkozót.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.