Gyémánteső eshet a jégbolygókon, 200 kg-os kövek potyoghatnak az égből
Az olyan bolygók, mint az Uránusz és a Neptunusz légkörében akkor is képződne gyémánt, ha több oxigén lenne az atmoszférájukban.
Az olyan bolygók, mint az Uránusz és a Neptunusz légkörében akkor is képződne gyémánt, ha több oxigén lenne az atmoszférájukban.
A még ismert bolygókról is meg lehet állapítani olyat, ami korábban nem teljesen volt egyértelmű.
A BepiColombo űrszonda másodjára repült el a Merkúr mellett, egy ponton csupán 200 kilméterre volt a bolygótól.
A NASA Parker űrszondája két éve különös rádiójeleket fogott be a Vénusznál, amiket a tudósok később hangokká alakítottak. Mintha egy kísértet énekelne.
A bolygók ritka együttállásában lesz részünk hamarosan, ezért nem árt tudni, merre érdemes őket keresgélni.
Egy elképesztően ritka együttállás lesz megfigyelhető a hónap végén: a Naprendszer összes bolygója látszani fog. A következőre 500 évet kell várni.
A Stanford Egyetem kutatói a Nap gravitációját kihasználva olyan teleszkópot építenének, ami olyan képet készítene a távoli csillagok körül keringő bolygókról, mintha csak a Naprendszert fotózná.
Gianluca Masi egy tükörreflexes Canon fényképezőgéppel örökítette meg a Jupiter, a Vénusz, a Mars és a Szaturnusz együttállását.
Több mint fél éven át tanulmányozták a szakemberek azt a két rengést, amit a Marson észlelt az InSight nevű szonda.
A klímaváltozás okozta, abnormális jelenségek a világ minden pontját érintik. Ezek egyik legsúlyosabb következménye, hogy bizonyos területeken néhány évtized múlva már lehetetlen lesz élni.
A Proxima Centauri körül kering egy bolygó, ami nagyjából négymillió kilométerre van a csillagtól.
A brit kutatók szerint egy fehér törpe csillag körül keringő objektumok mozgása arra utal, hogy lehet egy életre alkalmas bolygó az égitest lakható zónájában.
Kevin M. Gill, a NASA egyik mérnöke a Cassini űrszonda 2001-ben rögzített felvételét dolgozta át úgy, hogy abból egy látványos timelapse videó legyen.
A Zürichi Műszaki Egyetem kutatói laboratóriumi körülmények között szimulálták a földmag és a földköpeny közti réteget.
A kutatók a Földtől 123 fényévnyire lévő HAT-P-11b bolygót figyelték meg, és a Hubble adatai alapján úgy tűnik, mágneses mezővel rendelkezik.
A GJ 367b az eddigi legkisebb olyan exobolygó, amit rendkívül részletes képet kaptak a tudósok.
Bár az amerikai űrkutatási hivatalnál a munka komoly, tudományos alapokon folyik, néha azért álmodozni is kell. A NASA Goddard Űrközpontja egy science fiction mozik hangulatát idéző, rövid videóban villantja fel, milyen kalandokban lehet majd része az emberiségnek.