Havi 68 000 forintba kerül az új böngésző, ami akár be is vásárol ön helyett
Megjelent a Perplexity saját webböngészője, a Comet, mely természetesen a mesterséges intelligencia körül forog. Mutatjuk, hogyan működik, és hogyan lehet kipróbálni.
Megjelent a Perplexity saját webböngészője, a Comet, mely természetesen a mesterséges intelligencia körül forog. Mutatjuk, hogyan működik, és hogyan lehet kipróbálni.
Az OpenAI már az utolsó simításokat végzi a saját fejlesztésű böngészőjén, amit a mesterséges intelligencia irányít. Mindez jelentősen befolyásolja azt, miként interneteznek majd a felhasználók.
Olyan kifinomult támadási módot dolgoztak ki a hackerek, hogy annak felfedezése még a legjobb biztonsági programok számára is feladja a leckét. Az egész egy webshopos vásárlással kezdődik.
Korlátozott körben már a felhasználók is próbálgathatják a Google újdonságát, amelynek elég elküldenie a bevásárlólistát, hogy aztán beszerezzen mindent a netről.
Míg vannak, akik örülnek annak, hogy az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma elkapni készül a Google grabancát egy trösztellenes perben, mások, így többek között a Firefox mögött álló Mozilla számára ijesztő lehetőséget is hordozhat a keresőóriással szembeni ítélet.
Sokan már leírták a Mozilla böngészőjét, annyira hasít a Google Chrome. Azonban történt valami váratlan a Firefoxszal: növelte a részesedését Európában, köszönhetően a választási lehetőségnek.
Pár napja frissítette a Firefox szolgáltatási feltételeit a Mozilla, azonban a széles körű felhasználási jogok biztosítása – érthetően – aggodalmakat váltott ki a felhasználókból. A felháborodás oly nagy volt, hogy a Mozillának változtatnia kellett elképzelésein.
Az OpenAI után a Perplexity is saját webböngészőt fejleszt, de még sok a kérdés a Comet nevű újdonsággal kapcsolatban.
Olyan eszközt mutatott be az OpenAI, mely parancsok mentén, a felhasználó szeme előtt képes véghez vinni a feladatokat – mintha valaki más irányítaná a számítógépét.
A versenytársak mellett a ChatGPT fejlesztője is egy olyan ügynökön dolgozhat, ami a felhasználó helyett irányíthatja a számítógépet. Legalábbis a böngészőt.
2025 elején mutathatja be a Browser Company a mesterséges intelligenciával felturbózott új böngészőjét, a Diát, amely első ránézésre igen izgalmas fejlesztésnek tűnik.
A kereső- után a böngészőpiacon is megvetheti a lábát a ChatGPT fejlesztője, az OpenAI ugyanis a hírekl szerint már fejleszti a maga Google Chrome-riválisát.
A többi rendszerhez képest kis csúszással, de már az androidos készülékekre is telepíthető az Arc Search, amiért rengeteg iPhone-os van oda.
Hamarosan az androidosok is eldönthetik, a kijelző tetején vagy alján szeretnék megjeleníteni a Chrome böngésző címsorát. Utóbbi mellett a kényelmi szempontok, előbbi mellett a megszokás lehet érv.
A mesterséges intelligencia köré épül az Arc Search, amely már csak az androidos készülékekről hiányzott – eddig. Mutatjuk, hogyan próbálhatja ki az elsők között.
A Microsoft hosszú távú terve, hogy a Windowst teljes egészében felvigye a felhőbe. Efelé egy határozott lépés a most kiadott Windows app.
Pár hónapja jelent meg az Arc Search nevű alkalmazás iPhone-ra, amely a mesterséges intelligenciát hívja segítségül a böngészéshez. Az app mögött álló csapat most felfedte, hogy Androidra is megérkezik különleges mobilböngésző.
Egy pofonegyszerű módszerrel lehet csaknem két évtizede hozzáférni a helyi hálózatokhoz kívülről is, köszönhetően a böngészőkben lévő súlyos hibának. A javítás várhatóan hamarosan megérkezik.
Számottevően egyszerűbb lesz ezután alkalmazásokon belül böngészni az androidos telefonokon, megújul ugyanis az ezt kiszolgáló Chrome-funkció. Ez talán nem hangzik túl izgalmasnak, de a mindennapok során sokkal kényelmesebbé teszi az Androidot.
Már több mint 200 millió fa ültetését segítette az Ecosia a keresőmotorjával, és most újabb területen vernének gyökeret: egyre többen töltik le a néhány hete kiadott böngészőjüket.