Heteken belül jön az új böngésző, és megváltoztatja azt, ahogyan most internetezik
Az OpenAI már az utolsó simításokat végzi a saját fejlesztésű böngészőjén, amit a mesterséges intelligencia irányít. Mindez jelentősen befolyásolja azt, miként interneteznek majd a felhasználók.
A vállalat egyértelműen a Chrome babérjaira törne, sőt, akár meg is venné azt. Hogy erre a jövőben lesz-e lehetősége, egyelőre nem tudni – ez attól függ, hogy a Google ellen zajló trösztellenes per végén fel kell-e darabolni a vállalatot –, így a cég párhuzamosan már fejleszti is a saját megoldását. Sőt, lassan készen is van vele.
A GSMArena azt írja, az OpenAI programja ugyanúgy a Chromiumra épül, mint maga a Google Chrome, a vállalat pedig integrálja az Operatort, hogy a mesterséges intelligencia végezze el a műveleteket a felhasználók helyett/nevében.
Bemutatta a Neon nevű új böngészőjét az Opera, mely egy „MI-ügynök”.
A Reuters jelentése szerint a böngészőt állítólag „úgy tervezték meg, hogy bizonyos felhasználói interakciókat egy ChatGPT-szerű natív csevegőfelületen belül tartsanak ahelyett, hogy weboldalakra irányítaná át őket”. Hogy mindez pontosan mit jelent, egyelőre nem tudni. Könnyen lehet, hogy a felhasználó javaslatokat is kérhet a mesterséges intelligenciától, hogy pontosan melyik oldalakat keresse fel.
A jelentés szerint az OpenAI böngészős terve valójában annak a szélesebb körű stratégiának a része, amelynek célja, hogy szélesebb körben gyűjtsön adatokat a felhasználókról.
A fejlesztés már a vége felé jár, a GSMArena szerint a böngésző heteken belül elérhetővé válhat.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.