Androidra is megjelenik a böngésző, amiért rengeteg iPhone-os van oda
Pár hónapja jelent meg az Arc Search nevű alkalmazás iPhone-ra, amely a mesterséges intelligenciát hívja segítségül a böngészéshez. Az app mögött álló csapat most felfedte, hogy Androidra is megérkezik különleges mobilböngésző.
HVG
Bár pontos megjelenési időt nem tudni, de az mindenesestre árulkodó, hogy az Arc az X-fiókjában felfedte, hogy mobilböngészője végre Androidra érkezik. Minap egy rövid klipet tettek közzé az alkalmazásról egy Google Pixelnek tűnő eszközön, utalva a mielőbbi megjelenésre. A böngésző jelenleg iOS és MacOS rendszeren érhető el, és nemrégiben indult el Windowson.
De miért is kell(ene) örülnie e hírnek az androidosoknak? Például amiatt, hogy az alkalmazás a kevés helyet foglaló minimalista dizájn mellett számos beépített mesterséges intelligencia funkciót is kínál olyan funkciókkal, mint a „Browse for Me”. Ez egyetlen oldalon összegzi a több webhelyről származó információkat. Kicsit olyan, mint a Google mesterséges intelligencia áttekintésének eredményei, azzal a különbséggel, hogy egy teljes miniwebhelyet állít össze, nem csak egy kis bekezdést. Idegesek is tőle a weboldal-tulajdonosok, hiszen így semmi sem készteti a felhasználókat arra, hogy felkeressék azokat az oldalakat, amelyekről az információkat eredetileg gyűjtötték.
Az Arc böngésző mögött álló csapat készített egy szolgáltatást, amely a keresésre összpontosít, méghozzá úgy, hogy ehhez a mesterséges intelligenciát is segítségül hívja.
A böngészőnek van egy automatikus archiválási funkciója, ami segít megőrizni a böngészési előzményeket. Beépített hirdetésblokkolójának előnyeit nem is kell említeni. További előny, hogy az Arc Search mobilra van optimalizálva olyan praktikus funkciókkal, mint a gyors billentyűparancsok vagy a jól áttekinthető olvasó mód. Beépített hangalapú kereséssel is rendelkezik.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.