Te mennyit fektetsz önmagadba?
Sokszor gondolsz úgy a szakmai előlépésedre, mint rajtad kívülálló, a gazdasági környezetnek és versenyhelyzetnek kiszolgáltatott folyamatra? Pedig elképzelni sem tudod, mekkora befolyásod van rá.
Sokszor gondolsz úgy a szakmai előlépésedre, mint rajtad kívülálló, a gazdasági környezetnek és versenyhelyzetnek kiszolgáltatott folyamatra? Pedig elképzelni sem tudod, mekkora befolyásod van rá.
Manapság már az interneten is elérhető elég sok teszt, melyek segítségével megmérhető, kinek mekkora a kreativitása. A játéknak is felfogható időtöltés közben nem szabad elfelejteni, hogy ez is csak egy teszt, nem pedig szentírás, pláne, hogy e feladatok legfőbb jellegzetessége, hogy több helyes megoldása is létezik.
Felnőtt életünk legtöbb óráját munkahelyünkön töltjük, így kiemelten fontos, hogy munkánkban ki tudjunk teljesedni. Ez meglehetősen idillinek tűnik, és tény, nem könnyű eljutni odáig.
Amikor a betegség egy szempillantás alatt tör ránk, de hosszú ideig tart a gyógyulás, akkor különösen fontos az anyagi segítség. Egy hosszú hónapokba vagy akár évekbe telő rehabilitáció komoly anyagi megterhelést jelenthet a család számára, ugyanis a jövedelemkiesés mellett a beteg sokszor kénytelen saját zsebből finanszírozni a kezelések egy részét.
Amerikai kutatóké az eredmény, amit a szívünk mélyén mindig is sejtettünk.
Nők és férfiak hasonlóképpen vagyunk megkomponálva: evolúciós biológusok szerint a hímneműek változatossággal és a nőstények magas számával igyekeznek szexuális étvágyukat szinten tartani, ami kisebb mértékben, de a nőkre is igaz. Miképp tudjuk hát hosszú távon is magas lángon tartani ugyanazt a viszonyt?
Miért fontos, hogy az életünket kreatív művészként pillanatról pillanatra alakítsuk, ahelyett hogy megszokásból, félelemből engedelmeskednénk? Feldmár András és Büky Dorottya tévelygőknek írott párbeszéde ezúttal azt kutatja, hogyan őrizhetjük meg a spontaneitást a mindennapjainkban.
A kreativitás kulturális meghatározóit tajvani és kanadai egyetemistákon vizsgálták.
„A gyerekek máshogy gyászolnak, mint a felnőttek. El kell ismerni az ő gyászukat is – ez ugyanis sokszor nem történik meg” – mondja Singer Magdolna. A gyászterapeutával — akinek pénteken jelenik meg Ki vigasztalja meg a gyerekeket? Válás és gyász a családban című, tabudöntő könyve – a gyermeki gyász jellemzőiről és a segítés módjairól beszélgettünk.
„Mindig a legegyszerűbb ötletek vezetnek a legnagyszerűbb eredményre” – amit már a nagy Lev Tolsztoj megmondott, azt manapság üzleti elemzők egyre inkább igazolják.
Hosszú ideje próbálják megfejteni a tudósok a kreativitás titkát. Ma már úgy vélik, nem egységes jelenség, és inkább „kreativitások” lenne a pontos megfogalmazás. Másik fontos fejlemény, hogy manapság már érzelmi kreativitásról is beszélnek a kutatók.
Akik bevetették, ugyanolyan eredményt értek el, mint nem stresszelő társaik.
A múzsa kezdettől fogva része az alkotó folyamatnak, neki van a legtöbb esélye, hogy viselkedésével, reflexióival befolyásolja a művek létrejöttét. Többfajta múzsaszerep létezik: ismerünk alkotótársakat, riválisokat, és olyanokat is, akikből egyszer szintén önálló, szuverén művész válik.
Viszont minden rémálom rossz álom – és ehhez még kutatás sem kell.
Noha hétköznapi eset, hogy a kamaszok vitáznak az apjukkal, fontos tudni, hogy az ilyen balhék kihatással vannak a gyerekek mentális egészségére.
Élményparadicsomban élünk, annak minden előnyével és hátrányával. Érthető, hogy ez alól a munkánk, a hivatásunk sem lehet kivétel.
Szülővé válva valóban félre kell-e tennünk a jókedvet és a játékosságot, vagy létezik olyan életforma, ahol együtt van jelen a felelős gondoskodás és a könnyedség?
Újabb vizsgálat, mely az örök mítosz nyomában jár.
Ha üzletről van szó, nem árt tisztában lenni a legújabb pszichológiai-neurológiai eredményekkel.