Videóra vették egy távoli csillag felszínét, az eredmény lenyűgöző
Svéd kutatók a Földtől mintegy 180 fényévre található vörös óriáscsillagot, az R Doradust tanulmányozták, ami közelebb vihet ahhoz, hogy megértse a tudomány, miként működik a Nap.
Svéd kutatók a Földtől mintegy 180 fényévre található vörös óriáscsillagot, az R Doradust tanulmányozták, ami közelebb vihet ahhoz, hogy megértse a tudomány, miként működik a Nap.
A James Webb űrteleszkóp segítségével olyan bolygókra bukkantak a tudósok, amelyek hasonló módon keletkeztek, mint a csillagok.
Jelenleg az Apophis nevű aszteroidát tartják a legveszélyesebbnek a Földre nézve, ami 2029-ben és 2036-ban is közel kerül majd a bolygónkhoz.
Japán kutatók szerint a Naprendszer legnagyobb holdjának, a Ganymedesnek a dőlésszöge akkor változott meg, amikor a kataklizmikus esemény megtörtént.
Kínai tudósok most írták meg egy tanulmányban: 2022 októberében felfigyeltek egy szokatlanul erős sugárzásra, amelynek kiindulópontja a Földtől 2,4 milliárd fényévre található. Kiderült, anyag és antianyag ütközött össze.
Csillagászok az AR3784 kódjelű napfoltnál magyar idő szerint csütörtök reggel észleltek kitörést, ami rövid időre zavart okozott néhány kommunikációs rendszerben a Földön.
Hasonlít a földrengésre: tragikus következményei lehetnek, de nem tudni, hogy mikor. Addig pedig nem mindenki gondol a megelőzésre, védekezésre. A geomágneses viharokra a napfolttevékenység mostani újabb maximuma közben megint érdemes figyelni, bár eddig csak annyi történt, hogy amerikai gazdálkodóknak le kellett állniuk a vetéssel.
A Hull Egyetem kutatói szerint a szem fényvisszaverődése elárulhatja, hogy manipulált felvétellel van-e dolga a nézőnek.
Július 30-án, valamint augusztus 4-én és 5-én is olyan pozícióban lesz a Föld, hogy több ismert égitest is látható lesz szabad szemmel – vagy legfeljebb egy kézi távcső segítségével.
Két különböző brit csillagászcsoport két különböző gázt talált a Vénusz légkörében. Mivel a tudomány jelenlegi állása szerint ezeket a gázokat – a Vénuszon kizárható ipari előállításon kívül – mikrobák állíthatják elő, így élet jelenlétére utalhatnak. Vagy olyan kémiai folyamat eredményei, amit még nem ismerünk és nem értünk.
Csillagászok szerint a Föld és a Hold közötti távolság tizedére közelíti meg a 99942 Apophis nevű kisbolygó a Földet, de ütközni nem fog vele.
A Marylandi Egyetem kutatói szerint átlagosam 4,9-szer fényesebbek az új Starlink-műholdak a régiekhez képest, ami megzavarja a csillagászok munkáját.
A Földtől nagyjából 2600 fényévre egy fehér törpe és egy vörös óriás csillag együttesének köszönhetően 80 évente hatalmas robbanást lehet látni az éjszakai égbolton. Erre hamarosan biztosan sor kerül majd.
Nem igazán jó egyedül lenni, és sokan nagyobb léptékben gondolkozva is ezt vallják. Rendre fel is röppennek olyan komoly elképzelések, amelyek szerint létezhet még rajtunk kívül is értelmes élet a galaxisunkban. A legújabb kutatás viszont igencsak mérsékli ennek a valószínűségét.
Japán kutatók bukkantak rá arra az egyesülő kvazárpárra, amelyek a kozmikus hajnal időszakában léteztek.
Amerikai tudósok azt vizsgálták, a Földön kibocsátott rádiójelek közül melyeket lehet befogni az űrben. Ez az idegen civilizációk megtalálásához is közelebb viheti az emberiséget.
Amerikai csillagászok szerint hatalmas aszteroida csapódhatott egy frissen formálódó bolygórendszer egyik bolygójába.
Amerikai kutatók úgy vélik, megtalálták, miért alakult ki jégkorszak a Földön.
A csillagászok egyelőre nem találtak magyarázatot arra, hogyan jöhet egy forrásból két olyan rádiójel a Föld felé, amelyek az ismereteink szerint csak különböző forrásokból származhatnának.
Az elmúlt hetekben bejárta a világsajtót egy szenzációsnak ígért égi jelenségről szóló hír, miszerint egy valóságos „bolygóvonat fog végigrobogni” az égbolton június elején. Utánajártunk, mi a hájp mögött a valóság, mit láthatunk majd Magyarországról éjjel.