Bezár a híres Hauer Cukrászda is a növekvő rezsi miatt
Egy legendás hellyel kevesebb lesz Budapesten.
Egy legendás hellyel kevesebb lesz Budapesten.
Januárban elkerülhetetlen lesz árat emelni az iskolai menzákon, még akkor is, ha idén szeptemberben már volt egy emelés – mondják ágazati szereplők. Van, ahol a gyerekeknek leves helyett már almalé jár, mert azt legalább nem kell melegíteni. Közben rengeteg étel landol a kukában a közétkeztetésben. A szülők értékelése a felismerhetetlen undormányoktól egészen a kiemelkedő minőségig terjed.
Idén jobb évet zárhatnak a termelők.
A kakaós csiga 56 százalékkal drágult, a gyümölcsjoghurt 42 százalékkal, a hamburger 45-tel.
A kormány engedélyezte, hogy ne tartsák be a költségvetési törvényt.
Brutális az áremelkedés, hát még ha részleteire bontjuk, miből jött ki a KSH adata a 21,1 százalékos inflációról. Megnéztük a 140 termékcsoportot, amelyből kiszámolják, mekkora a drágulás.
Nem sikerült megállítani az infláció száguldását, még a szeptemberihez képest is emelkedtek az árak. A most közzétett 21,1 százalékos októberi adat annyira magas, amilyet 1996 óta nem láttunk Magyarországon.
Elkészítettük a kalkulátort, amellyel bárki kiszámolhatja, mekkora inflációval szembesül.
Az MNB szerint az eddig vártnál magasabb lehet az októberi infláció, a kormány pedig árstoppal fékezné legalább a novemberit; a jövő hétfőtől bejelentett napelemeket már csak akkumulátorral lehet telepíteni; elnököt választ Brazília. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Egy évvel ezelőtti árakon állt meg az élet több élelmiszer esetében a hazai boltokban, de az élet közben ment tovább, így aki azt remélte, az árstop fékezni tudja az inflációt, annak csalódnia kellett. A kormány új árstopokat akar, előtte néztünk körül az élelmiszerboltokban.
Senki nem csodálkozik ma már azon, ha elfogy egy boltból valamelyik árstopolt termék, az élelmiszer-infláció is sokkal nagyobb, mint az árrögzítés elején volt, a benzin árát pedig úgy tudták csak letörni, hogy sokszor az ellátásbiztonság miatt izgulhattak az autósok. Most újabb árstopokat ígér a kormány.
Az energiaárak emelkedése, az alapanyagok drágulása és a gyenge forint brutális áremelkedésbe zavarja bele a magyar ipart.
Drágult a nyersanyag, az energia és a munkaerő is, ráadásul az infláció is hasít.
Az idei aszály miatt jóval kevesebb termett búzából, kukoricából és napraforgóból is.
Stagnálnak az árak a piacon, a kiadó lakások száma pedig nőtt. A fővárosban az átlagos bérleti díj 200 ezer forinton állt meg.
A gyümölcsbeszerzés, az energiárak és a zugfőzők miatt kell többet fizetni.
Az új szerződések éves átlagdíja személyautók esetében 32-33 ezer forint körül alakulhat majd.
A fővárosi 3D-s vetítések árai már 3 ezer forint fölött vannak.
A kormánypárti szimpatizánsok közül kevesebben érzik azt, hogy gond volna számukra a drágulás, és kevesebben félnek attól, hogy a télen bajba kerülhetnek a rezsiemelés miatt. De még így is növekszik a körükben az aggodalom.
Sokat kellett várni, amíg a Pénzügyminisztérium mond valamit a 26 éves rekordot jelentő inflációról, de aztán csak megtették: szóltak, hogy ők megvédenek mindenkit a drágulástól. Hogy mégis drágul minden, hát az már Brüsszel hibája.