34 százalékkal többet fizetnek az élelmiszerboltosok az árukért, mint tavaly ilyenkor
Egyre drágábban jutnak hozzá a boltok az árukhoz, ez pedig érezhető abban is, amit a vásárlókkal megfizettetnek.
Egyre drágábban jutnak hozzá a boltok az árukhoz, ez pedig érezhető abban is, amit a vásárlókkal megfizettetnek.
Megállíthatatlanul száguldanak az ipari termelői árak.
Egyetlen hónap alatt majdnem ötödével drágult a kenyér – ez talán a legsokkolóbb tapasztalata júniusi bevásárlókörünknek. A fixált árú finomlisztből persze bárki süthet magának fix rezsiár mellett, ám még így is egyéves szintre elegendő inflációt hozott össze egy hónap alatt a hazai élelmiszer-kiskereskedelem.
Tempót váltott az országos és a fővárosi albérletpiac, májusban a korábbinál gyorsabb ütemben drágultak az albérletek – derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adataiból.
Békés megyében a legdrágább a föld, egy hektár átlagosan 2,3 millió forintba kerül.
Aki kényszerből vagy a veszteség csökkentése érdekében kevesebb árstopos árut tart készleten, akár többmilliós büntetésre is számíthat, de az sem megoldás, ha nem árulják tovább őket. Eddig még könnyítést jelentett az árstop előtt felhalmozott raktárkészlet, de ez júliusra elfogy, és október végéig nincs több segítsége a kereskedőknek. Az árstopos termékekből pedig, ha minden nap csak 10 darabot adnak el, az is több százezres veszteséget jelent egy hónapban.
Már akkor is durvának érezték a magyarok az inflációt, amikor a kanyarban sem volt a háború, azóta pedig csak rosszabb lett a helyzet – derült ki a Cetelem Körképből.
A balatoni munkaerőkeresés szintet lépett, miközben tizenéves fiatalok havi félmillióért mennének el dolgozni.
Mindkét Magyarországon gyártott Suzuki árát megemelték.
A szakember szerint nem érzékelhető, hogy a vendégek spórolnának.
Már júliustól 30 százalékkal növelik a liszt árát a malmok.
A sima levélfeladás 15 forinttal, míg az elsőbbségié 25 forinttal lesz több.
Tavaly nyár óta elszálltak a hazai termelők költségei, de a globális nehézségek és az elszálló költségek lehetőséget is teremtenek a külpiacokon a magyar termékeknek.
Vidéken gyorsabban találni szakembert.
Már zajlanak az őszi árakról szóló tárgyalások a bölcsődei, óvodai és iskolai menzákat finanszírozó önkormányzatok és a közétkeztető cégek között.
A Fürdőszövetség szerint, ahol eddig nem emeltek árat, ott majd a következő néhány hétben fognak.
Mára a szépségápolási és higiénés termékeket is elérte a drágulás, mivel a benzin és a papír árának elszállása, valamint a történelmi csúcsokat döntögető infláció ezeket is felfelé mozdítja. A gyártók az alapanyagok drágulásától is szenvednek, ami végső soron a fogyasztókon csattan.
Ha így haladunk, akkor az S-osztályos Maybach alapára idővel a 100 millió forintot is elérheti.
Az árstop nélküli benzin már 767 forint lesz.
20-23 százalékkal drágább külföldön nyaralni, mint tavaly. Egy háromtagú család 150 ezer forinttal magasabb költségre számíthat, ha Horvátországba készül.