#egészségügy




 

"Sürgősségi MRI-re utaltak be, jövő februárra kaptam időpontot"

Ha mindez nem lenne átlagos, horrorsztoriknak is nevezhetnénk azokat a történeteket, melyeket olvasóink osztottak meg velünk arról, mennyit kellett várakozniuk egy-egy szakrendelésre az állami ellátás keretében. Stroke-gyanús eset, sürgős MRI-re váró, vakbélgyanús beteg sem volt kivétel. Nem beszélve a rákgyanús betegekről, akik ugyanúgy kiállják az adott esetben több hónapos sort a szakorvosig. Nem csoda, hogy egyre többen választják a magánrendelést, sokszor nem önszántukból, hanem kényszerből.

Windisch Judit Windisch Judit

A háziorvosoktól vennének el pénzt a betegszállításra
 

A háziorvosoktól vennének el pénzt a betegszállításra

Komoly problémákkal küzd az egészségügyi alapellátás, az Emberi Erőforrások Minisztériuma mégis innen vonna el pénzt, így szüntetnék meg betegszállításban kialakult forráshiányt és a gyermekellátás költségeinek alultervezettségét. Közben kérdéses, honnan lesz pénz a beígért béremelésre.

hvg.hu hvg.hu


Nemcsak a metrón, a kórházakban is 32 fok van
 

Nemcsak a metrón, a kórházakban is 32 fok van

Füllesztő hőséget tapasztalt az ATV híradós stábja több fővárosi kórházban is, van, ahol a függönyt már csak egy csipesz tartja, máshol vizes törülközővel a nyakukban ültek az idős betegek, hogy el tudják viselni az állapotokat.

hvg.hu hvg.hu













Újabb kórházi osztályt függesztenek fel a nyárra
 

Újabb kórházi osztályt függesztenek fel a nyárra

Nem tudják ellátni, ezért egy hónapig máshova viszik a betegeket a kecskeméti kórház intenzív osztályáról. Az állami fenntartó szerint felújítás, a szakszervezet, és egy kiszivárgott határozat szerint inkább munkaerőhiány lehet az ok.

hvg.hu hvg.hu