Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem áll jól a magyar egészségügy akkor sem, ha csak azt nézik, mennyibe kerül az ellátás a fizetésekhez képest.
Ötvenhat ország egészségügyét rangsorolta a Bloomberg – vette észre az mfor.hu. A kérdés az volt, mennyire hatékony az ellátás: azt vizsgálták, hogy az egészségügyi szolgáltatások költségei milyen arányban állnak az átlagkeresettel.
Ez alapján Magyarország 56 megvizsgált állam közül a 42. helyre került, kilenc helyezést rontva tavaly óta. Az egy főre jutó egészségügyi költség az átlagkereset 7,2 százaléka. A régiónkból minden ország megelőz minket: Lengyelország a 24., Csehország a 30., Ausztria a 32., Szlovákia a 34., Románia pedig a 36.
Annál meglepőbb, hogy Németországot megelőzzük a listán. Ennek viszont egyszerű oka van: a németeknél rendkívül drága az egészségügy (azokat a költségeket is beszámították ide, amelyeket a közpénzből az állam áll), de azért a 81 évet közelítő német várható életkort így is megirigyelhetjük. A lista utolsó előtti helyezettje hasonlóképp a ritka drága ellátás miatt az Egyesült Államok, az utolsó viszont már a velünk jobban összehasonlítható finanszírozási rendszerben lévő Bulgária. A leghatékonyabb egészségügyet Hong Kongban, Szingapúrban, valamint legjobb európaiként Spanyolországban találták.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.