#elektronikus zene



Dj Infragandhi: „A világ most rosszakat rezeg, és a zenék is döntően sötétebbek” – Földes András filmje
 

Dj Infragandhi: „A világ most rosszakat rezeg, és a zenék is döntően sötétebbek” – Földes András filmje

Dj Palotai szomorú távozása sokak számára tette világossá, hogy lezárult az elektronikus zene egy korszaka Magyarországon. Elkísértem munkába Dj Infragandhit, hogy a veretés közepette elmesélje: milyen volt ez a kultúra a rendszerváltás idején, és hogyan alakult át a mai klubzenévé. Közben láttam azt is, hogyan telik egy dj egy napja. Nem könnyű élet ez.


God is a DJ – interjú Petrányi Zsolttal, a Nemzeti Galéria TechnoCool kiállításának kurátorával
 

God is a DJ – interjú Petrányi Zsolttal, a Nemzeti Galéria TechnoCool kiállításának kurátorával

Lassan az X generációhoz tartozó magyar alkotók is kezdenek öregedni, sőt, egyre gyakrabban jön fájdalmas hír egyikük vagy másikuk idő előtti haláláról. Nem volt könnyű a pálya eleje, nem egyszerű a zeniten sem, és a következő 20-25 év sem néz ki túl fényesen. Nem, nem volt régen minden jobb, de azért sok minden igen: fiatalok voltak, előttük állt az élet, és körülbelül egy évtizeden át színesnek, nyitottnak és reménytelinek tűnt számukra (is) itthon a világ. Erről – meg sok másról is – szól a Magyar Nemzeti Galéria február elejéig látogatható kiállítása, a TechnoCool. Új irányok a kilencvenes évek magyar képzőművészetében (1989-2001).

Bihari Ágnes Bihari Ágnes








Doku360:
 

Doku360: "Ami underground ma, holnap már be van rántva mainstreambe"

A járványhelyzet előtt Budapesten igen jelentős partykultúra alakult ki, amivel már a külföldi nagyvárosokkal is felvettük a versenyt. Ez annak is volt köszönhető, hogy a 2000-es években egyre több klub nyílt és azóta legendássá vált bulisorozatok indultak. BP Underground Elektronikus zene, befejező rész.

hvg360 hvg360

Doku360:
 

Doku360: "Akkor az Kossuth Lajos-élmény volt"

A 2000-es évekre tovább tágult az elektronikus zene spektruma, új stílusok és kiadók jelentek meg Magyarországon is. Az újfajta hangzásokkal több magyar Dj külföldön is népszerű lett. BP Underground Elektronikus zene, negyedik rész.

hvg360 hvg360


Doku360:
 

Doku360: "A techno szerintem haladó zenehallgatóknak való"

A 90-es évekre egyre több elektronikus zenei bulit tartottak Magyarországon, sokszor szabad téren, komoly látványvilággal. Utóbbi a képzőművészeket is a zenei irányzat közelébe sodorta. A fiatalok szórakozásának közben szerves részévé vált a kábítószer. BP Underground Elektronikus zene, második rész.

hvg360 hvg360

Doku360:
 

Doku360: "Olyan fehérzajos acidbuli volt, hogy ott mindenki megtért"

A rendszerváltásig pálmafás inges fickók csinálták a diszkókat, két szám között végig beszélve az átkeverést. A 90-es évekre aztán Magyarországon is berobbant az elektronikus zene, épp akkor, mikor a fiatalok amúgy is úgy érezték: bármit megtehetnek. BP Underground Elektronikus zene, első rész.

hvg360 hvg360