Az EU vezetőinek írtak levelet az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek Orbán miatt
A politikusok jelezték: meg akarják tartani Magyarországot az európai nemzetek családjában.
A politikusok jelezték: meg akarják tartani Magyarországot az európai nemzetek családjában.
Szabó Bence azért tartotta fontosnak elmondani, mert látta, hogy a kormányközeli megmondóemberek megint békemenetet szerveznek.
A Mazsihisz szerint a kirekesztő eszméket valló embereknek a magyar közéletben csak politikai múltjuk, de jövőjük nem lehet.
A választás előtt nagy a fogadkozás a NER közelgő elszámoltatására, a Momentum még Mészáros Lőrinc előzetesbe kerülését is beígérte a győzelem utáni napokra. Ez politikai lózungnak jó, a gyakorlati kivitelezése kizárt. Egy NER-közeli forrás viszont elmondta, hogyan fejthető fel – legalábbis elméletileg – a rendszer.
Ha valóban elegünk van a korrupcióból, nem csak a Fidesz klientúraépítését kell elutasítanunk, írja szerzőnk.
Gyurcsány Ferenc egyúttal megüzente, hogy aki megzavarja a rendezvényeiket, azt lefotózzák, és azonnal feltöltik Facebookra.
Állítása szerint az indoklást még mindig nem látta a párt egykori elnöke.
Miután Schmitt bukása felborította a menetrendet, az ellenzék jövő évi választási győzelme esetén sem számíthat arra, hogy saját jelöltje legyen a köztársasági elnök, utóbbiról ugyanis még a mostani ciklusban kell dönteni. Bármennyire is esélytelen, az ellenzék állít közös jelöltet. A Fidesz favoritja Trócsányi László, de akár Kövér László is lehet. Kormányra kerülése esetén az ellenzék bevezetné a közvetlen elnökválasztást.
Egy Orbán utáni kormány több dolgot tehet a média és a sajtó szabadsága érdekében. Egy dolgot biztosan nem: amit az ellenzéki szövetség most javasol. Vélemény.
A jelenlegi alaptörvény keretein belül nincs visszaút a demokráciához, ahhoz az alkotmányellenes közjogi állapotot fel kell számolni – véli Vörös Imre akadémikus, volt alkotmánybíró, a napokban megjelent Államcsínytevők című könyv szerzője.
Egyelőre nem hozott öldöklő küzdelmet az előválasztási kampány. A legtöbb ellenzéki politikus inkább az interneten aktív, az ő bejegyzéseikből szemezgetett a Duma Aktuál. Kiderül az is, hogy az MSZP valójában a Bolygó Kapitányát keresi.
Az Új Világ Néppárt miniszterelnök-jelöltje szerint a 2022-es választáson eldől a pártja sorsa.
Az utolsó pillanatban a szexuális kisebbséget stigmatizáló részekkel egészítette ki a kormányoldal a tervezett pedofilellenes törvényt, hogy így ossza meg az ellenzéket. A Jobbik és a baloldal között repedés keletkezett, amelyet a Fidesz igyekszik elmélyíteni.
Politikai szempontból nem kockáztat nagyot a Fidesz az LMBT+-közösség elleni kampánnyal, legyen szó a párt vezetőinek nyilatkozatairól, de akár olyan korlátozó törvénymódosításokról is, mint amilyennek az elfogadására most készül a kétharmados kormánypárti többség az Országgyűlésben. A pedofíliát és a homoszexualitást összemosó verzióval egyenesen tőrbe csalták az ellenzéket.
Molnár Gyula, ha nyer a 2022-es választáson, nem akarja elhagyni az MSZP-t – ezt maga a most DK-s színekben induló volt pártelnök mondta az ATV híradójának. A szocialista Harangozó Tamás szerint azonban, ha más frakcióba ül be Molnár Gyula, az azt jelenti, hogy egy másik párt színeiben kíván politizálni a jövőben.
Egymás politikusait fogják támogatni ezekben a kerületekben.
A Hadházy Ákos mögött egyedül maradt Momentum közleményében azt írta, Tóthot támogatni elvtelen kompromisszum.
A hat párt szerint az Állami Számvevőszék büntetései miatt van szükség a pénzre.
Egyelőre nem látni, milyen tervei lennének az ellenzéknek a kultúrával, de már vannak emberek, akiket kinéztek az irányítására – írja a HVG hetilap.