Ceglédi: Miért lakoltat ki az MSZP végtaghiányos óvodásokat?
Ha még a mai napon nem áll ki kéz a kézben az MSZP és a Párbeszéd, bocsánatot kérni ezért az embertelenségért, az azt jelenti, hogy pont így és ezt akarják. Vélemény.
Ha még a mai napon nem áll ki kéz a kézben az MSZP és a Párbeszéd, bocsánatot kérni ezért az embertelenségért, az azt jelenti, hogy pont így és ezt akarják. Vélemény.
Egy álruhás formatervező, a gyermekét elveszítő írónő és egy téves telefonhívás nyomán az ősellenségben barátra lelő zsidó asszony is fontos szerepet játszott az empátia történetében.
Megromlott egészség, álláskeresés, magánéleti probléma – megannyi helyzet, amikor jólesik az empátia. Nézzünk meg néhányat, és azt is, miként lenne érdemes reagálnunk, hogy a másik érezze segítő szándékunkat.
Azokkal szimpatizáltak, akiket bántottak.
A sok-sok szülői irányzat között létezik az ún. feminista nézetű nevelés, melynek lényege többek közt az, hogy feministát neveljünk a gyermekünkből is. Ennek pedig fontos eszközei az üzenetek, melyeket a gyermekeink felé közvetítünk, vagy épp azok, amelyeket nem adunk le nekik.
A Frontier in Psychology című szaklapban megjelent tanulmány szerint empatikusabbak azok az emberek, akiket intenzíven érintenek a szomorú dalok.
A préripockok megvigasztalják egymást a bajban, mint a csimpánzok vagy az emberek. A kutatók első ízben figyelték meg rágcsálóknál az empátiát és a vigasztaló magatartást – közölte a Phys.org tudományos-ismeretterjesztő portál.
A londoni járókelők empátiáját tesztelte kemény módszerekkel a brit Channel 5. Nemcsak a megtámadott nő hagyta hidegen az utca emberét, hanem az elveszetten ácsorgó gyerekek is.
Nyelvtudás, problémamegoldó képesség, csapatmunka, kreativitás – ma ezek a legfontosabb készségek, amelyek kellenek egy jó álláshoz. A világ azonban változik, 2020-ban már nem biztos, hogy ezek a skillek lesznek a legkeresettebbek.
A fajtársaikat megmentő patkányokról és hangyákról szóló tanulmányok nem bizonyítják, hogy az emberen kívül más faj is rendelkezne az empátia képességével - állítják az Oxfordi Egyetem kutatói a brit tudományos akadémia folyóiratában közzétett tanulmányukban.