Ozzy Osbourne majmokkal fest
A visszavonult rocklegenda az absztrakt expresszionista alkotásokkal egy floridai csimpánzmenhelynek gyűjt adományt.
A visszavonult rocklegenda az absztrakt expresszionista alkotásokkal egy floridai csimpánzmenhelynek gyűjt adományt.
A Hitler elől menekülő tulajdonosok 1938-ben egy nemzetközi szélhámosra bízták Gustav Klimt Afrikai herceg című képét, aki aztán soha nem adta vissza azt. Azóta Magyarországon volt a jelenleg 6 milliárd forint értékű festmény, míg Lázár János minisztériuma ki nem engedte. Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Az interneten akarhatott híressé válni az a turista, aki az Uffizi Képtár egyik felbecsülhetetlen festményét tette tönkre.
A minisztériumnak világossá kell tennie, hogy Gustav Klimt Afrikai herceg című festményének kiviteli engedélyeztetési folyamata során becsapták őket, vagy ők hibáztak. Enélkül rajtuk marad a gyanú, hogy valami még súlyosabb dolog történt – állítja Molnos Péter művészettörténész.
Az építési és közlekedési miniszter állítja, a festmények közül, amelyek a videóin a háttérben voltak, van, amely már nem is az övé, más pedig nem is annyira drága, mint amilyennek látszik.
A HVG-nek és Der Standard osztrák napilapnak sikerült kiderítenie, hogy Klimt Afrikai herceg című, a bécsi Wienerroither & Kohlbacher Galéria által 15 millió euróért kínált a festménye Magyarországról került ki, méghozzá a magyar hatóságok megtévesztésével. Kérdés, van-e esély visszaszerezni?
Bizonyítékok is vannak arra, hogy a magyar hatóságok engedték ki az országból a pótolhatatlan műkincset, Gustav Klimt festményét, amely ötven éve magyar tulajdonban volt. Az örökségvédelmi szakértőket megtéveszthették, pedig a kép magán viselte a bélyegzőt, amely a festő hagyatéki tárgyaira rákerült.
Óriási szenzációnak számított műkereskedelmi körökben, hogy Bécsben előkerült Gustav Klimt száz éve lappangó festménye. Ám találtunk arra utaló nyomokat, hogy a kép valójában Magyarországon volt korábban, és a műtárgyvédelmi hatóság tudta nélkül hagyta el az országot.
A képet Nikasz Szafronov, Oroszország egyik leghíresebb művésze készítette, mert úgy érezte, ez közelebb hozná hazáját az USA-hoz.
Sarah Boardman cáfolta, hogy ilyen szándéka lett volna, szerinte Trump megjegyzései közvetlenül és negatívan befolyásolják a munkásságát.
A színész egy másik művészeti ágban is alkotott, erről szól utolsó bejegyzése is.
Donald Trumpot az zavarta a legjobban, hogy ugyanaz a festő Barack Obamáról „csodálatos” képet készített.
Steven Witkoff, az amerikai különmegbízott arról is áradozott egy sort Tucker Carlsonnak, hogy Putyin egy Trumpról készült szép festményt ajándékozott az elnöknek.
A festmény Jack Vettriano Az éneklő komornyik című művének újragondolása, az eredeti mű készítője épp a napokban hunyt el.
A legmagasabb, 150 milliós biztosítási értékkel egy XVIII. századi Bogdány Jakab-festmény bír, de azt nem tudni, kinek a falán lóg.
Zichy Zsófia portréját Ausztráliából hozták haza.
A 40 millió forintos kikiáltási ár csaknem négyszereséért kel el a kép.
Összesen 120 festmény foglaltak le a rendőrök, akik különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettének elkövetése miatt nyomoznak.
A fosszilis üzemanyagok használata ellen küzdő Just Stop Oil környezetvédő csoport három tagja konzerv zöldséglevest öntött Van Gogh két festményére.
A kutatók szerint a barlangrajz legkevesebb 51 200 éves, ami átírhatja a Homo sapiens kognitív fejlődésének történetét.