A lárvák is tanúsították a Cimabue-festmény eredetiségét, el is kelt 8 milliárd forintért
Több mint 24 millió euróért árverezték el a gótikus olasz festő, Cimabue festményét, amelynek idős francia tulajdonosa nem is sejtette, milyen értékű alkotás.
Több mint 24 millió euróért árverezték el a gótikus olasz festő, Cimabue festményét, amelynek idős francia tulajdonosa nem is sejtette, milyen értékű alkotás.
Egy új kiállítás keretében most úgy lehet megnézni da Vinci Mona Lisa című festményét, ahogy korábban soha. A mutatvány a HTC és egy francia stúdió érdeme.
Elvileg egy focimeccset ábrázol.
Azt hitte, hogy értéktelen műalkotásról van szó, ami néha a tűzhely fölött lógott.
A Zsolnay-negyed közlése szerint pár napig tényleg meleg volt az épületben, de ez még nem ártott a festményeknek.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem és az IBM tudósai által létrehozott mesterséges intelligencia különleges portréképet készít rólunk.
Lejárt a moratórium, eladhatóvá vált a festmény, de a csütörtöki aukcióra váróknak kellemetlen hírt kellett megtudniuk. A képet 2014-ben találták egy padláson, ahol 150 évig bujkált.
Az alkotás 600 méter hosszan nyúlik el a párizsi Mars-mezőn.
Az még nem derült ki, hogy mire és mennyit költenének.
Adatigénylésben kérte ki az Átlátszó a kölcsönadott műtárgyak listáját a múzeumtól. Előbb trükkösen megkerülték a válaszadást, majd azt közölte a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósággal, hogy bűnmegelőzési okokból minősített adatokká akarja nyilváníttatni a portál által kért információkat.
Közben a párizsi Louvre is kiállítaná a képet, de nem találják.
Nem csak egyszerű másolatról van szó.
A festő szeretőjét, Dora Maart ábrázoló olajfestményt még 1999-ben lopták el egy szaúdi sejk jachtjáról Dél-Franciaországban.
Egy csaknem teljesen meztelen férfi vonult végig kedden a világhírű moszkvai Tretyjakov Képtár kiállítótermein, egy pillanatra megállva a leghíresebb festmények előtt. Miközben magára vonta a látogatók figyelmét, egy társa titokban apró műalkotásokat helyezett el szerte a galériában.
Eljutott néhány pletyka a rendőrséghez a tervezett rablásról, mire akcióba léptek.
Ez az intézmény utóbbi száz évének legnagyobb értékű műtárgybeszerzése. A magyar kormány is beszállt.
Nagyot néztek, amikor a San Franciscóba került képről bebizonyosodott, hogy valójában egy értékes alkotás. Nagyon is.
1920-ban egy magyar báró vette meg a festményt, ezért a magyar értékek szempontjából is fontos – magyarázta az MNB.
A miniszterelnök januárba a Várba költözött. Főszerepben: a puritánság.
A raktárban tárolt festmények közül adtak oda letétbe két alkotást a helyi országgyűlési képviselőnek, Hoppál Péternek, akinek az irodájában garantált a művek "biztonsága és elmozdíthatatlansága" – erre hivatkozik a képek tulajdonosa, a pécsi Janus Pannonius Múzeum. Többszöri kérdésünkre elárulták, hogy díjmentes letétről van szó.