112 988 hacker érzékeny adatai kerültek ki a netre, börtön várhat rájuk
Május 12-én egy rivális fórumra kerültek ki azoknak a felhasználóknak az e-mail-címei, jelszavai és IP-címei, akik szintén felhasználói adatok ellopásával "foglalkoznak".
Május 12-én egy rivális fórumra kerültek ki azoknak a felhasználóknak az e-mail-címei, jelszavai és IP-címei, akik szintén felhasználói adatok ellopásával "foglalkoznak".
Több évtizednyi börtönbüntetés várhat azokra a hackerekre, akik az USA-ból és Írországból hackelték meg az áldozatok mobiltelefonjait.
A Netlab 360 kiberbiztonsági cég szakemberei által összeállított listán olyan weboldalak szerepelnek, melyek kódja hackerek kezére játszhatja a bankkártyánk adatait.
Fél éven át mintegy 100 áldozat számláját csapolták meg a hackerek, akik adathalász e-maileken keresztül jutottak hozzá az Amazon-eladók belépési adataihoz.
Nagyjából 7000 BitCoint sikerült rövid idő alatt ellopniuk azoknak a hackereknek, akik a Binance rendszerét szemelték ki maguknak.
Most először fordult elő a történelemben, hogy egy ország egy kibertámadásra szinte azonnal fegyverrel válaszoljon.
A kanadai McDonald's My McD's nevű alkalmazását használók közül többeket is megrövidített valaki (vagy valakik), de a cég szerint ők nem hibáztak, és az applikáció biztonságos.
Februárban készülhetett az az adatbázis, amit egy Microsoft-szerveren talált két kiberbiztonsági kutató.
Eltérítettek egy népszerű videoszerkesztő szoftver letöltését kínáló weboldalt. Bár a hackerek ezúttal nem a mi régiónkat pécézték ki, azért jobb óvatosnak lenni az oldallal, mivel nem először esett ilyesfajta támadás áldozatául.
Az elmúlt két évben folyamatosan támadják a hackerek a tartománynévrendszert, ami nélkül nem működik az internet. A legutóbbi próbálkozásuk egyike volt az eddigi legdurvábbaknak.
Julian Assange hosszú évek "vendégeskedése" után került át a brit hatósághoz. A kiadatást miatt a világ számos pontjáról vették tűz alá az ecuadori állami honlapokat.
Több mint egy évtizeden át dolgozott két román hacker azon, hogy minél több pénzt és adatot lophasson amerikai számítógépekről.
Miért is ne bíznának a felhasználók egy olyan előretelepített alkalmazásban, amelynek éppen az a feladata, hogy biztonságban tartsa a telefont? Mint kiderült, a Xiaomi-eszközöknél ez nem egészen így sikerült.
Komoly sebezhetőségre bukkantak a Fujitsu egyik vezeték nélküli billentyűzetében. A hackerek segítségével távolról is vírusokat telepíthetnek a számítógépre.
A világ hat országának 700 kiberbiztonsági szakembere válaszolt arra a kérdőívre, ami arra volt kíváncsi, mennyire támadják a nemzeti közműszolgáltatókat és cégeket a hackerek. Az eredmény ijesztő.
Egy eddig ismeretlen és nem dokumentált funkcióra bukkantak biztonsági kutatók az Intel újabb lapkakészleteiben. Lehetőséget kínálhat arra, hogy illetéktelenek férjenek hozzá számítógépes adatokhoz.
A norvég Hydro nevű céget – amely a világ 40 országában mintegy 35 ezer alkalmazottat foglalkoztat – komoly kibertámadás ért még március 18-án. Most azt is elmondták, mi lett a támadás vége.
Világszerte több ezer felhasználó gépét fertőzte meg egy rejtélyes hackercsoport, amely a Kaspersky jelentése szerint kifejezetten Asus laptopokat vett célba. [Frissítés: az Asus szerint a probléma egy nagyon szűk csoportot érintett.]
Hiába kérte, hogy ne adja ki Magyarország, még pénteken bíróság elé áll Lisszabonban a hacker, aki feltárta a focivilág korrupciós ügyeit.
Két, elsősorban Amerikában népszerű okos riasztóról derült ki, hogy komoly biztonsági réseket tartalmaznak.