Szarka Gábor: Támadás érte a színművészeti egyetem honlapját
Az intézmény honlapja szerda délután óta nem elérhető. Már korábban is volt támadás az oldal ellen.
Az intézmény honlapja szerda délután óta nem elérhető. Már korábban is volt támadás az oldal ellen.
Amerikai kiberbiztonsági szakértők szerint feltételezhetően orosz hackerek törtek be és loptak adatokat egy meg nem nevezett amerikai kormányzati célponttól. A támadásról szóló jelentésben egy magyar IP-cím is előkerült.
Több százezer svájci frankot nyúlhattak le úgy, hogy egyszerűen átírták a dolgozók bankszámlaszámát.
Az NBC televízió információi szerint a legutóbb kibertámadás lehetett az Egyesült Államok történetének legnagyobb számítógépes támadása, amit egészségügyi intézmények ellen követtek el.
Orosz, kínai és vietnami – vagy legalábbis ottani infrastruktúrát kihasználó – hackerek próbáltak túlterheléses támadást intézni a hazai pénzügyi intézetek ellen, de Magyar Telekom lakossági ügyfelei is megérezhették a bajt.
A támadás a szakértők szerint nem az intézmény, hanem egy egyetem ellen irányult volna, de a kiberbűnözők célt tévesztettek.
A Microsoft szerint ugyanarról a csoportról van szó, amelyik 2016-ban behatolt a demokraták számítógépes rendszereibe, és emaileket szivárogtatott ki.
Augusztus 8-a és szeptember 7-e között első számú kibercélponttá vált Fehéroroszország, az Európát ért összes támadás 20 százalékát kapták a nyakukba.
Egy magyar szakértő szerint újra nőhet a kibertámadások száma, mivel a járványveszély miatt egyre többen váltanak az otthoni munkavégzésre.
Hackerek törték fel az indiai miniszterelnök, Narendra Modi weboldalának hivatalos Twitter-fiókját. A Twitter már vizsgálja az ügyet.
Élesben tesztelték a vállalatok a koronavírus-járvány idején, hogy mennyire életszerű az üzletmenet-folytonossági tervük, magyarul: túlélték-e a karantént. Szaladtak is néhányan azokhoz, akik tudják, mi fán terem a minőségirányítás.
Napokig állt a kereskedés az új-zélandi tőzsdén, amelyet korábban hackerek támadtak meg. A kiberbűnözők indítéka nem ismert.
Ismét aktivizálta magát a BeagleBoyz nevű észak-koreai hackerkollektíva. A szakértők szerint a kiberbűnözők pénzintézeteket és ATM-automatákat akarnak megbénítani.
A Tesla ellen is zsarolóvírus-támadásra készült egy hackercsoport, de az csak most kiderült ki, hogyan.
Egy vállalaton belül terjedő levél szerint a Canon fényképezőgép-gyártó is zsarolóvírus-támadás áldozata lett. Korábban a Garmint is ilyen vírussal támadták a kiberbűnözők.
A Panda Security szerint 20 olyan ország is van a világban, ahol feltűnően sok kibertámadás történik. A rangsorban szereplők némelyikével magyar cégek is kapcsolatban állnak.
Több olyan céges információ is nyilvánosságra került, amelyet egy szoftverhiba kihasználásával szereztek meg hackerek. A csomagban jelszavak és más, érzékeny adatok is vannak.
Nem olyan egyszerű a Garmin hackelős ügye, mint azt a technológiai cég állítja – erről tanúskodik legalábbis egy friss értesülés, amely szerint a cég dollármilliókat adott a kiberbűnözőknek, hogy visszaszerezze az adatkezelés feletti jogát.
Teljesítette a hackerek követeléseit a CWT nevű amerikai utazási iroda, amely egy átfogó zsarolóvírus-támadás (ransomware) áldozata lett – tudta meg a Reuters.
Mindössze 17 esztendős az a hacker, akit a júliusi Twitter-betörés feltételezett irányítójaként azonosítottak az amerikai hatóságok. A fiú Bill Gates és Barack Obama korábbi amerikai elnök csatornájához is hozzáfért.