RTL: "32 fokban főnek" a beteg gyerekek a Szent László kórház steril szobáiban
Nem egyszerű a lábadozás a Szent László Kórház transzplantációs osztályán fekvő gyerekeknek: elromlott a klíma és 32 fok van a steril szobákban.
Nem egyszerű a lábadozás a Szent László Kórház transzplantációs osztályán fekvő gyerekeknek: elromlott a klíma és 32 fok van a steril szobákban.
Nyáron nagyjából tizenöt százalékkal csökken a szervezetünk energiaszükséglete, és ezt érdemes lekövetnünk a táplálkozásunkban is. Dietetikussal beszéltünk arról, hogyan aknázhatjuk ki a levesek és főzelékek rejtett tartalékait, mit igyunk, ha már unjuk az üres csapvizet, és hogyan érdemes kávézni vagy éppen alkoholt inni kánikulában.
A Veresegyházára lecsapó felhőszakadást videón is megörökítették.
Az embereknek és az áruknak is árt a nagy meleg, ilyenkor még a kamionstop feloldása is indokolt. Ha kint 40 Celsius-fok van, bent könnyen lehet 60 vagy még több.
Alaposan próbára teszi a hetek óta tomboló hőség a gyümölcsfákat és a zöldségeket: a növények energiája a saját maguk hűtésére megy el, nem a termés növekedésére, amit ráadásul még napégés is fenyeget, miközben egyre kevesebb a talajnedvesség. Már a jövő évi virágrügyek is veszélyben vannak, az alma napsütötte felületén 44 Celsius-fokot mérnek, a kertészek már évek óta nem termelnek ilyenkor brokkolit vagy karfiolt. Az extrém forróság miatt a hazai termés ötöde eshet ki. A gyümölcsöknél idén a nyári hőség már csak a “hab a tortán” a tavaszi fagyok után.
A gyerekek, az idős emberek és a háziállatok is nagyon hamar életveszélybe kerülnek a parkolás közben felforrósodó autókban. A budapesti rendőrség is cselekvésre biztatja a vészhelyzetek szemtanúit.
Kánikulában sokkal kellemesebb a tenger mellett – még ha igazi felfrissülést nem is hoz a merülés. Dubrovniknál 29,7 fokos a víz hőmérséklete.
Helyenként heves zivatar, felhőszakadás is kialakulhat.
Ahol lehet, árnyékba vagy víz közelébe menekülnek az emberek a rekordmeleg elől.
Lehet, hogy hamarosan ezeket a csúcsokat is túlszárnyaljuk.
Nem ilyen nyári hőségre tervezték az európai és észak-amerikai olajfinomítók többségét, a kánikula miatt már egyre gyakrabban kell lejjebb tekerni a termelésüket. A Mol hazai finomítója még bírja, ám a lengyel Orlennél a múlt héten nagyon rezgett a léc. Az USA-ban a forróság mellett az egyre szélsőségesebb trópusi viharok is veszélyeztetik a termelést. Közelít az időszak, amikor a benzin árát már nemcsak a piaci folyamatok, hanem az időjárási események is feljebb tudják nyomni.
Az átlagoshoz képest legalább 10-15 százalékkal több haláleset történt a hőhullám miatt.
Egy friss Facebook-bejegyzés ismét rámutat arra, mennyire fontos, hogy ne aszfaltozzon le mindent az ember, és ne vágja le mindenhol a füvet.
A tetők fehérre festése lehet a legjobb megoldás arra, hogy egy kicsit elviselhetőbbek legyenek a városok a forró nyári napokon – erre a megállapításra jutottak brit kutatók.
Számottevően hűvösebb felületeket eredményezhet egy újfajta mesterséges fű, mely önmagát hűti párolgással. Az újdonságot elsősorban sportlétesítményekbe szánják.
Zajlanak a javítások, ezek első ütemével a város polgármestere szerint már hétvégén elkészültek.
Az amerikai hadsereg tudósai egy egyszerű és könnyen használható módszert találtak ki arra, hogy lehűtsék a terepen lévő katonákat. A megoldást odahaza is bárki kipróbálhatja.
Hétfőn extrém erős UV-B sugárzásra figyelmeztetnek.
Országszerte 30 és 40 Celsius-fok között alakul majd a hőmérséklet.