A magyar vállalkozó ügyeskedhet a csokért, a vajdaságinak nem kell
Nem mindegy ki, hol, a határ melyik oldalán vesz házat, és fog vállalkozásba – állami támogatással.
Nem mindegy ki, hol, a határ melyik oldalán vesz házat, és fog vállalkozásba – állami támogatással.
A HVG az állami vagyonkezelőtől kérte ki a listát.
Egy irodai munkatárs karrierje során közel 50 ezer órát ül az asztalánál, így számára sem mindegy hol, és hogy tölti el ezt az időt. A szakemberek megtartásáért sokszor már nem a fizetéssel versenyeznek egymással a cégek, hanem a minél jobb munkakörnyezet biztosításával.
A már-már megfizethetetlen lakbérekről alig esett szó a kampányban, pedig a lakhatás egyre több uniós polgárnak okoz fejtörést – írja a párizsi Le Figaro.
Drága az építőipar, és az áfakulcs is nő.
A versenyhivatal figyelmeztette és új eljárásrend kialakítására kötelezte a céget.
A kínai állampolgárok is szerepelnek a magyarországi piacon a legtöbb ingatlant vásárló külföldiek között az utóbbi években – írta a Magyar Nemzet pénteken.
Nagy az eltérés a falusi csokkal támogatott települések ingatlanjainak árai között: van, ahol 913 ezer, van, ahol 8 ezer forint a négyzetméterenkénti átlagos ár.
Legalább 2, de inkább 3-4 kemény hónapra készülhet fel az, aki lakást szeretne eladni.
Budapest és Pest megye még húzza az ország lakáspiacát, de az építési engedélyek száma már csökkenni kezdett.
Egyre többen vesznek fel hitelt, hogy befektetési céllal vegyenek ingatlant.
Már az M4-es út megépülésével reklámozzák a Vecsés és Monor környéki ingatlanokat.
Már építik a luxuslakásokat, közel az egyetemhez.
A becsületes magyar családok kaphatják meg a falusi csokot – írta a kormány. Csakhogy több szabály vagy épp a trükközőket segíti, vagy afelé mutat, hogy a tisztességtelenek helyett a szegényeket zárják ki.
Akad ország, ahol kétszer akkorát drágultak az ingatlanok, mint nálunk.
Már a korábbi évek drágulása alapján is az első tízben volt Budapest, tavaly viszont egyetlen más helyen sem mértek ekkora ingatlanár-emelkedést.
Már kevésbé éri meg kiadni a lakást.
A legolcsóbb új lakás is több, mint 18 millió forintba kerül jelenleg a fővárosban.
Komoly élénkülés látható a lakáspiacon: az első negyedévben országosan 58 százalékkal nőtt az egy eladó lakóingatlanra jutó érdeklődések száma.
Míg a legtöbb építésziroda reklámfogásként tervez kapszulaházakat, addig a nonprofit vállalkozásként indult, azóta a piacra is betört Hello Wood csapata épp üzletet csinál a mozgalomból. A társadalmi projektjeiket részben a Hello Wood Stúdió tevékenységéből finanszírozó csapat megtalálta azt a piaci rést, amit a kiszámítható építési költség és határidő hiánya vájt – kérdés, meg tudják-e győzni a felhasználókat arról, amiről eddig a készházgyártóknak nem sikerült: hogy jobb a fa, mint a tégla.