Állásbörze a Műegyetemen
Több mint 1400 állásajánlat és csaknem ezer szakmai gyakorlati hely közül válogathatnak az érdeklődők április 14-én és 15-én Budapesten, a 30. alkalommal megrendezendő Műegyetemi Állásbörzén.
Több mint 1400 állásajánlat és csaknem ezer szakmai gyakorlati hely közül válogathatnak az érdeklődők április 14-én és 15-én Budapesten, a 30. alkalommal megrendezendő Műegyetemi Állásbörzén.
Jó hangulat, segítőkész, bajtársias kollégák, érdekes feladatok, új kihívások: ez minden munkavállaló álma. Ám ahhoz, hogy a munka öröm is legyen, ne csak rutin, talán az a legfontosabb, hogy jó legyen a kapcsolatod kollégáiddal, nem utolsó sorban főnököddel.
A 2010-es tavaszi HVG Állásbörzén 89 kiállító állás- és képzési ajánlatai közül válogathatnak az érdeklődők a SYMA Rendezvényközpontban március 25-26-án.
Munka, házasság, egzisztencia, gyermek, család, karrier, önmegvalósítás: célok, amelyek a mai magyar nők többségét még mindig inkább válaszút elé sodorják, mintsem mindezek kellemes összhangjának eszméjét juttassák eszükbe. Csupán alaptalan félelmek vagy valós problémák eredményezik ezeket az aggodalmakat?
A szakmai tapasztalat nem helyettesíti a diplomát? Ki dönt az állásra jelentkezők sorsáról? Tények és tévhitek az állásinterjúkról.
A férfiak szenvedélyesebbek, racionálisabbak, a nők érzékenyebbek, engedékenyebbek: gyakran ilyen és ehhez hasonló általánosságok hangzanak el, ha szóba kerül a főnök neme. Beskatulyázni azonban senkit nem lehet: egyénenként változik, ki hogyan viselkedik kollégáival, hogyan kezeli a munkával kapcsolatos problémákat. Tanácsok.
Diszkrimináció, a szülésbe való menekülés, esélytelenség, emancipáció, hagyományos női szerepek, karrier vagy család - csak néhány gondolat, ami eszünkbe jut, ha a nők foglalkoztatásáról beszélünk.
Egy dolog biztos: akár sikeres volt az állásinterjú, akár nem, a jelöltek tudni szeretnék, miért döntöttek ellenük vagy éppen mellettük a kiválasztást végzők. Miért volt jobb a másik jelentkező? Vagy ellenkezőleg: mi az, amivel sikerült megnyerni az interjúztatókat?
A rohanás, a teljesítménykényszer sokszor eredményez elmagányosodást, mert hatására gyakran fellazulnak a baráti, családi kapcsolatok. Kérdés, hogy a versenytársadalom nyakába varrható-e kapcsolataink kiüresedése, vagy mi menekülünk a munkába, mert magánéletünkben nincs minden rendben.
Vajon a multi-level marketing csak egy Amerikában kiforrott kereskedelmi modell, amit nem jól és nem jó időben helyeztek át a hazai gyakorlatba? Míg a hálózati direkt-marketingből az USA-ban egyetemi képzést is találunk, itthon eddig szinte csak "MLM-zombikkal" találkozhattunk.
Nincs kedved dolgozni egy átmulatott éjszaka után, ezért beteget jelentesz? Elfoglaltságra hivatkozva nem intézel el egy telefonhívást, pedig a főnök kéri? Az apró - nyilvánvaló vagy beismert - füllentések villámgyorsan aláaknázhatják jó kapcsolatodat barátaiddal, kollégáiddal. Különösen kellemetlen a helyzet, ha a főnök kap rajta egy „apró hazugságon”. Meddig mehetsz el, és mi az, amit még egy különösen jó főnök-beosztott viszony sem bír el?
Heti minimum 60 munkaóra és 400 forintos órabér. Erre számíthat az, aki ma fiatal rezidens orvosként elkezd dolgozni valamelyik kórházban. Ehhez képest nem is annyira rossz az elvándorlási arány, pedig a szakemberek már évek óta kongatják a vészharangot: ha nem lesz változás a jövedelmekben akkor - hiába a paraszolvencia „jól működő rendszere” - néhány éven belül komoly orvoshiánnyal nézhetünk szembe.
A kisgyermekes nők foglalkoztatásának legfontosabb feltétele, hogy legyen megfelelő mennyiségű és minőségű napközbeni gyermekellátó hálózat. Mindenkinek jogában áll igénybe venni ezt az ellátórendszert, csak éppen a működési anomáliák miatt sokaknak nincs erre lehetősége.