A Volkswagen, a Stellantis és más autógyártók 458 millió euró uniós bírságot kaptak kartellezésért
Az EU trösztellenes hatósága egy jármű-újrahasznosítási kartellt büntetett.
Az EU trösztellenes hatósága egy jármű-újrahasznosítási kartellt büntetett.
A GVH feljelentette Homlok Zsoltot, miután kartellezést állapított meg egy vasútfejlesztési közbeszerzésen.
Közbeszerzési kartellt tárt fel a GVH a dunai hajóscégek között. Mindent beismertek, így meg is úszták összesen 6,5 millió forint bírsággal.
Erről megállapodás is született.
Mind az ügyfeleket, mind a munkavállalókat megkárosították.
Nagyjából százmillió eurós kartellbírságot rótt ki a német szövetségi versenyhivatal a szerkezetiacél-beszerzések árának egyeztetése miatt a Volkswagenre, Daimlerre és a BMW-re.
Spekulációikkal befolyásolták a devizapiacot, egyeztették a kereskedelmi stratégiáikat.
A magyar szállítmányozó a nagykereskedelmi áraikat egyeztető kamiongyártók ellen indított pert. Két éve már eurómilliárdokra büntették a négy legnagyobb kamiongyártót kartellezés miatt – az ötödiket pedig csak azért nem, mert ő dobta fel a többi céget.
A GE Hungary és a Silver Wood – IT Kft. megbeszélték, ki nyerjen a Szent János Kórház radiológiai osztályának pályázatán, de a GVH szerint együttműködőek voltak, így csak egyiküknek kell egészen kis büntetést fizetnie.
Három éve vizsgálódott az ügyben a GVH.
Andy Vajna felperes rágalmazás miatt ötmillió forintot követelt a volt LMP-s társelnöktől. A bíróság azonban Schiffernek adott igazat.
A cég kitartott amellett, hogy ártatlan, mégis kifizeti az EU 401 millió eurós büntetését.
A Mol Romániára kirótt bírságot a román legfelső bíróság 80,2 millió lejről 64,2 millió lejre csökkentette, ugyanakkor az olajtársaság jogerősen elvesztette a pert, amelyet a bírság eltörléséért indított.